Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Várható idén pontemelés az...

Várható idén pontemelés az egyetemeken? Ha igen szerintetek mennyit fognak emelni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 16. 07:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az egyetemek emelik a pontokat, hanem a jelentkezők.

Ha mindenki nagyon jót ír, akkor az utolsó felvett embernek is magasabb pontszáma lesz, ami kiadja a ponthatárt. (Szóval egy egyetem ponthatára a legutolsó ember, nála csak több pontszámú van)

Én azt gondolom, hogy fognak emelkedni a ponthatárok, nem hinném hogy 2019es határokat elérjük, de tavalyinál legtöbb helyen magasabbak lesznek szerintem a határok.

2021. júl. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szaktól is függ, de jól írja az 1-es.
2021. júl. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogon,pszichológián és orvosin+népszerű gazdasági szakokon szerintem 5-10 pontot nőni fog, az általánosabb szakokon 1-5 pontokat max,de a tavalyinál tuti magasabbak lesznek.
2021. júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is idén felvételizek, de már annyira izgulok, hogy képtelen vagyok reálisan gondolkodni. :D


Viszont én is azt mondanám, hogy a tavalyelőtti pontokhoz képest növekedés lesz 10-15 ponttal.

2021. júl. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is halálra parázom magam.

A tavalyinál mindenképp magasabb lesz, de remélem nem idén fog rekordot dönteni.

2021. júl. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
(#4-es vagyok) bennem amúgy már ez is megfordult, de úgy, hogy nem volt szóbeli idén sem, csaknem... Mert akkor jövőre teljesen elszállnak a ponthatárok.
2021. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan szakokat nézünk ahol a töri volt a feltétel szerintem 1-2 pontot max ami emelkedés lehet vagy stagnálni fog mert idén sokkal rosszabbak lettek az érettségik mint az elmúlt években. Az állami helyekért mint mindig verseny lesz de ha valaki önköltséges képzésben gondolkozik ott nem nagyon fog változni pl: jogon mert elég sok embert kell hogy felvegyenek. Azért ne izgulj mert sok ember nyelvvizsgázni sem tudott,nem volt szóbeli,több tárgyból rontottak a statisztikák alapján.

Remélem mindenkinek sikerül a vágyott szak! :)

2021. júl. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem 313 pontom van és 280volt tavaly, úgy hogy remelem felvesznek
2021. júl. 17. 07:55
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

(megint #4) Jaaa, hát a minimum pontos helyeken nem nagyon szokott emelkedni max 300-ig, szóval ne parázz, meglesz az! :)


Én közgázra jelentkeztem a Corvinusra meg a BME-re, azért izgulok ennyire. :D

2021. júl. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, de ha mások sokkal jobb erettsegit irtak mint en ? :D
2021. júl. 18. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!