Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A SZTE BTK anglisztika szakjár...

A SZTE BTK anglisztika szakjára felvettek, megkaptam az SMS-t. Most mi a teendő? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval... Kollégiumot kellene nézni, ösztöndíjat intézni.

Melyik szegedi kollégiumot tudnátok ajánlani, ami árban nem veri a csillagos eget, de azért nem is olyan low budget? Hol tudok tájékozódni felőle és hol tudom majd leadni a jelentkezési lapot?

Milyen ösztöndíjakat tudnék jelenleg, első éves kezdőként megpályázni?

Mi az, amit most még feltétlenül el kell intézni ebben az időszakban?

Linket, személyes tapasztalatokat és normális válaszokat szívesen fogadok!

A válaszokat előre is köszönöm szépen! :)



2021. júl. 23. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kapsz levelet, abban le lesz írva egy csomó minden. Regisztrálni kell majd az egyetemi felületekre (Neptun, Coospace, Modulo). Ezeken a belépési azonosító és a jelszó ugyanaz, szóval a Neptunra regisztrálsz és onnan minden simán megy.

A modulon keresztül tudod beadni a szociális támogatáshoz szükséges ürlapot (lásd: [link] oldala). Itt kell külön ürlapot kitölteni a kollégiumhoz, városi tanulóbérlethez stb. Ehhez az ürlaphoz kapcsolódnak, de ha szeretnéd őket megigényelni külön kell kérvényezni és hozzácsatolni.

Szükséged lesz egy NEK lapra amit a Kormányhivatalban kell kérni és ami a diák igazolványhoz szükséges. Továbbá egy bankszámlaszámra, ha még nincs amire az ösztöndíjak és támogatásokat utalhatják. Tanulmányi ösztöndíjat autómata kapsz ha állami ösztöndíjas képzésben vagy és eléred a megfelelő átlagot, illetve szociális támogatást vagy bérletet is ha van kellő szociális pontod ehhez. Az ösztöndíjakról az egyetemeken/ehök oldalan tudsz tájékozódni.

Kell kapnod egy besorolási határozatot is, addig felesleges elmenni a kormányhivatalba, amíg ez nem érkezik meg e-mailben, mert nekem csak utána tudtak NEK lapot adni.

Nálunk első félévben nem veszik fel az órákat, így miután belépsz a Neptunba érdemes a mintatantervben átnézni, hogy mit és hogyan kell felvenni + tájékozódj arról a hálótervben hogy neked pl mennyi szabadon választható kredit kell. Az órarendet magadnak állítod össze és veszed fel az órákat (értelemszerűen akkor majd augusztusban vagy szeptemberben amikor ez lehetséges lásd: [link] A tesi kurzusokat 2 félév kell jó előre venni, és az első két félévben letudni, illetve a BTK vannak mindenki számára kötelező tárgyak (kivéve: pszichológia, tanári ott más a rendszer) ez a társadalomismeret, filozófia, és könyvtár. Ezeket mindenképp fel kell venned és teljesíteni kell. Ha nincs meg a tesi meg ezek nem kapsz diplomát (hiába nem kapcsolódik a szakodhoz).

Úgy röviden ennyi ami eszembe jutott, már nem vagyok első éves, és nem is vagyok anglisztikás, de vannak facebook csoportok, ahol majd meg tudod keresni a szaktársakat.

2021. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

>Milyen ösztöndíjakat tudnék jelenleg, első éves kezdőként megpályázni?

Ha nem vagy hatranyos helyzetu, akkor kb. egy nagy budos lofaszt, a magyar public egyetemeken ilyen nincs. A feleves egyetemi berleten kivul, ami Szegeden volt regebben, es az 1. valaszolo szerint meg most is van, szoval arra be kell adani egy igenylolapot majd a MODULO-n keresztul.


>Mi az, amit most még feltétlenül el kell intézni ebben az időszakban?

Be kell iratkozni, illetbe fel kell venni a kapcsolatot a csoportokkal, sajnos csak facebookon lehet ilyeneket talalni. Azokba mar most lepj be, es ott megvalaszoljak a kerdeseidet. Illetve nem akarom elvenni a kedvedet, de meg valthatsz szakot, egy ev nem olyan sok, es csinlhatsz valami hasznosat, szoval azert ezt gondold at. Szep dolog az angol nyelv meg a bolcseszet (nekem 2 diplomam van belole), csak eppen rajtad kivul szazmilliok beszelek olyan szinten, amilyenen te soha nem fogod, es soha, ismetlem, soha nem fognak komolyan venni kulfoldon egy anyanyelvihez kepest, szoval inkabb javaslom egy STEM vagy igazabol barmilyen hasznos szakmat + jo angoltudast.


Azokat a common BTK-s targyakat vedd fel mindet, illetve a tesit is csinald meg az elso ket felevben.

2021. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bár már neked nem lényeges, de a kollégiumhoz hozzászólnék:

Szerintem a Károlyi a legjobb. Az SZTE által üzemelő kollégiumok egyenárban vannak, tehát ennek tudatában pl a Hermannba nem mennék, borzasztó állapotú, kb rohad az épület.

Az Öthalmi is jó állítólag, de nagyon kint van a világ végén. Ezeken kívül csak a kari kollégiumok maradtak, vagy magánkollégiumok; állítólag az evangélikus nagyon jó, családias kis hely.

jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!