Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki a BGE-re jár/járt, megbánt...

Aki a BGE-re jár/járt, megbánta-e, hogy odament?

Figyelt kérdés

2021. júl. 23. 22:31
A kérdező szavazást indított:
Igen, megbántam.
Nem, nem bántam meg.
Hol igen, hol nem.
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért bánta meg ennyi ember?
2021. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól is függ, melyik szakra jelentkeztek.
2021. júl. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is megbántam, hogy a BGE-t választottam. Mai eszemmel csak a Corvinus, Elte és BME jöhetne szóba a gazdasági karok közül.

Az elején nagyon szerettem, de a végére nagyon mocsok dolgot tettek ellenem, amit nehéz volt lenyelnem.

Nagyon sok gond van azon az egyetemen.

Ha rákeresel a Google által: Láthatod, hogy vannak bűncselekmények pl. hallgatói ösztöndíjak jogtalan kiosztása, jogtalan átsorolás. A 2. eset: önktg. díj növelése (szakmai gyak.), 1 hónappal előtte értesítés. A 3. eset: Viszkok Fruzsi blogja.

Tárgyfelvételnél többszöri rossz időpont megadása (szerintem ezt direkt csinálják, szívatnak, ahogy csak tudnak).

Sok más eset is van csak azok már nem nyilvánosak.. nem hiába szidják annyian. Okos ember kerüli ezt az egyetemet.

A szavazás eredménye is várható volt, a legtöbben megbánták.

2021. júl. 24. 18:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

BGE KKK ng - A dolog nem fekete és fehér. Volt mit megbánni, de volt minek örülni.


Megbántam, mert

- használható tudást érdemben nem adott. 1 éven át kerestem munkát, vagy nevetséges pénzt kínáltak (250 bruttó) vagy vissza se írtak, pedig a diploma 3 nyelvvizsga díszíti a cvm (angol, német, orosz)

- iszonyú pénz alapú klikkesedés jellemzi a hallgatói életet. Előfordulnak 50-60 milliós zöldrendszámos Porschék, a 10-15 milliós Audi, BMW, Merci kb alapnak számít. Középosztálybeliként sokszor éreztem lenézve magam, főleg mikor lányokkal próbáltam beszélgetést kezdeményezni.

- módszertani tárgyakból megy a szivatás rendesen, a pénzesek megveszik a vizsgákat, a tanszék nyakig benne van a mutyizásban, a vizsga írás és korrepetálás kizárólagos joga egy Kristóf nevű maffiózó kezében van, aki leoszt a tanároknak is.

-a szemináriumokon uralkodik egy megfoghatatlan atmoszféra, a hátsó padban nevet a diákszerves elit, akik köszönni se hajlandóak a csoporttársaknak, levegőnek vagy nézve.


Megérte, mert

- az alapképzéses diplomám segítségével jutottam most be a Corvinus mesterre

- volt lehetőségem megismerkedni az orosz nyelv alapjaival, aminek eredményeképp az utolsó évben lett egy csodálatos orosz barátnőm, akivel mára már felsőfokra csiszoltuk a tudásom és boldogan együtt vagyunk.

- lett 5 igazán jó barátom, akikkel napi szintű a kapcsolat

- megismertem Mátyásföldet

- volt 1-2 valóban jól sikerült buli és kaland


Mindent egybevetve nem gondolom, hogy meg kellett volna igazán bánni az ott töltött éveket. Talán jó lett volna, ha reálisan felkészítenek arra, hogy mester nélkül nem sok esély van jó munkát találni ismeretség hiányában, így nem éltem volna meg diplomázás után csalódásként, hogy a munkaerőpiacon senkinek se kellek.


Tehát, ugródeszkának jó lehet, de nagy csodát ne várj. Korrupt a rendszer, de simán végig lehet csinálni. Kell tanulni, de nem egy jog, orvosi vagy műszaki szinten.

2021. júl. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A diploma mellett 3 nyelvvizsga*
2021. júl. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

4-essel teljes mértékben egyetértek.

Szintén kkk ng.

23L

2021. júl. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6 te mi tevő lettél diploma után? Most mivel foglalkozol?

Egyébként én 16 szeptemberben kezdtem.

2021. júl. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok.

Az egyik big 4-ban vagyok adózáson.

Gyakornokként kezdtem itt és diploma után felvettek főállásba.

2021. júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!