Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan készültetek matek...

Hogyan készültetek matek emelt érettségire?

Figyelt kérdés
Jövőre lesz a matek emelt érettségim, és nagyon jót szeretnék írni. Ti hogyan készültetek rá? Aki régebben érettségizett, és volt szóbelije, ahhoz szólna a következő két kérdésem. Hány tétel volt? Vannak kidolgozott tételek neten?

2021. júl. 26. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Google: matematika emelt szintű szóbeli tételek kidolgozva

Az első találat egy 2020-as változat (Németh Sarolta) pdf-ben. A második találat egy megvásárolható könyv de 2021-es változat. Minimális különbség van a két tételsor között.

25 témakör volt.


Az írásbelire végigcsináltam az összes korábbi feladatsort és az ELTE hallgatói alapítvány által szervezett 150 órás tanfolyamra beíratkoztam (októbertól áprilisig). Mellé fogadtak a szüleim különtanárt is. De megérte mert 86%-os lett. Sajnos a fizika emeltem nem lett ilyen jó.

2021. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 2020-ban érettségiztem, tehát a szóbelivel nem tudok segíteni.

Eleve jó matektanárom és matekcsoportom volt egy erős gimiben. Versenyekre jártunk (általában erősen ajánlott volt, de volt kötelező is)

Konkrétan az érettségire készülés úgy nézett ki, hogy hetente 2 emelt érettségit írtam meg egyben. (Egyet szombaton egyet vasárnap, szóval nem a kettőt egyben — bár az is megesett —, hanem külön külön, de egy feladatsort együltő helyemben.)

Ezt január/február körül kezdtem és talán 2 feladatsor maradt ki, ha jól emlékszem.

Mivel nem akartam az egész hétvégét ezzel tölteni, természetesen gyakorlások közben nem használtam ki a 4 órát. (Általában 2 óra volt egy feladatsor, de sosem lett 90% feletti, mindig olyan 75-89% lett)

Az első pár héten még nem ragaszkodtam hozzá, hogy egybe írjam, ekkor órák között csináltam. Nem is lettek olyan jók, ezek 65-78%-osok lettek kb.

Egyébként élesben nem lett annyira jó, mint vártam (gondoltam, ha 2 óra alatt stabilan megy közel 90%-ra, a maradék 2 óra elég lesz arra, hogy átnézzem nyugodtan, és 95% fölé menjen.)

A felvételimet nem zavarta egyáltalán, de az egómat nagyon.

2021. júl. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. júl. 26. 18:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Faktos voltam, és ott nekünk leadták az anyagot amit kell tudni emeltre, így egyéb extra készülés nélkül is meglett 98%-ra. Szóbelihez meg elkértem egyik osztálytársam kidolgozott tételsorát, és azt megtanultam. De szerencsémre a deriválás tételt húztam, ami elég könnyű.
2021. júl. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2021. júl. 28. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!