Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ápoló szak egyetemen?+SZAVAZÁS

Ápoló szak egyetemen?+SZAVAZÁS

Figyelt kérdés
Aki ide járt/jár kérem tud írni tapasztalatokat, hogy milyen? Nagyon köszönöm előre is!

2021. júl. 26. 22:19
A kérdező szavazást indított:
nagyon jó, érdemes ide jönni
nem tetszik
nem ide járok, de szívesen választanám ezt
nem ide járok és nem is választanám
23 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én igaz nem ápolóin vagyok, de ha ezt szeretnéd csinálni, akkor van értelme. Itthon jobb fizut kapsz, mintha okj-s végzettséged lenne, viszont nem egy rakás pénzt viszel haza. Ha belátható időn belül el szeretnél érni célokat, mint kocsi, ház, egyebek, akkor viszont külföldön tudsz tökéletesen elhelyezkedni itthoni végzettséggel.
2021. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

#1 válaszához hozzátenném, hogy nem csak a fizetés, hanem a lehetőségek is jobbak, mint egy OKJ után. Ráadásul utána végezhetsz mesterképzést, és ugyan egyelőre nem nagyon találják még itthon a helyét a diplomás ápolóknak (bár az orvosi ügyeletek reformjának most zajló pilotprojektjében jelentős szerepük van), pár éven belül ez meg fog változni.


Ami az anyagiakat illeti, szerintem legkésőbb néhány éven belül mindenképpen jelentős béremelésre lehet számítani, különben tényleg darabjaira hullik az egészségügy.


Ha elhivatott vagy, és bevállalod ezt a szép de korántsem könnyű hivatást, akkor hajrá!

2021. júl. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!