Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt általános iskolámba...

Volt általános iskolámba keresnek matematika-földrajz szakos tanár, másodállásba meg lehetne próbálni?

Figyelt kérdés
Elképesztő tanárhiány van, már pár évvel ezelőtt is egy egyetemet frissen végzett srác tartott kémiát, tanári végzettség nélkül. Én földtudomány alapszakot végeztem most nyáron. Felvennének tanárnak? Van erre lehetőség? Mert hallottam egy ilyen szabályozást, hogy 5 évig lehet alkalmazni óraadóként tanári végzettség nélkül is, szakirányú végzettséggel.

2021. júl. 31. 10:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, de néhány év tanítás után követelhetik a tanári diplomát. A volt szakmai oktatómnak sem volt tanári végzettsége, amikor belépett a pályára. Öt év tanítás után megkövetelték tőle a szakirányú diplomát. Elvégezte és már 25 éve szakmai tanárként dolgozik egy szakközép iskolában.

Szóval igen, egy darabig taníthatsz végzettség nélkül is, de szakirányú diploma nélkül csak pár évig lehetsz tanár.

2021. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!