Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az állami vagy az...

Szerintetek az állami vagy az egyházi iskola a jobb? Kíváncsi lennék a gyermek és a pedagógus szempontjából is.

Figyelt kérdés
2021. aug. 3. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
egyházi egyértelmű, államiban nálunk kb, pokol volt, nagyon durva diáktársaim voltak...:/
2021. aug. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Egyházi vallás ide vagy oda. Sokkal nagyobb a költségvetés modernebbek az eszközök, a tanároktól is azt hallom hogy picit kevesebb a papírmunka is, illetve végre van pénz nem kell maguknak venni a krétát...

Én úgy gondolom jobb környezetbe a tanár is kedvesebb jobban tanít és van olyan iskola ahol a vallás bár papíron ott van nem veszik komolyan pl: nálunk se volt kötelező misére járni bár katolikus volt a suli. Szóval szerintem már e téren is toleránsabbak. Kisebbek voltak az osztályok a tanár jobban tudott ránk is figyelni, több iskolán kívüli program volt mert volt pénz. Szóval én az egyházira szavazok.

2021. aug. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
38%
Állami. Az egyházi iskolák szarok mert ráderöltetnek mindent és a katolikus a legroszabb. De egy református iskolába se mennék. Eszetekbe se jusson az egyházi iskola, ott mindig mise van meg keresztvetés.
2021. szept. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Én a gyermekemet református általános iskolába fogom íratni jövőre. A színvonal is magasabb, templomba nem kötelező járni de illik nagyobb ünnepekkor. Szívesen elviszem amúgy, ez nem lesz akadálya. Úgy gondolom, hogy egy étkezés előtti és utáni imától meg egy Miatyánktól semmi baja nem lesz. A Bibliai történetek sem fognak neki megártani. Semmi rosszat nem látok abban ha (még jobban) megtanulja szeretni és tisztelni a másikat.

A tanárokról én szintén jókat hallottam az egyházi iskolában.

2021. szept. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!