Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztikan sok kiseloadast...

Anglisztikan sok kiseloadast kell tartani?

Figyelt kérdés
2021. aug. 12. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok gyakorlaton kell egy-egy prezentációt tartani, félévente 2-4 mindig volt nekem összesen. Vannak szakok, ahol egyáltalán nincs ilyesmi, ahhoz képest sok, de nem megterhelő, ha jól osztod be őket. (ELTE)
2021. aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Előadásokon nem jellemző, nálunk nem volt, tehát ha külön nem vágysz rá (pl.: TDK) akkor azt megúszhatod, hogy 40-100 ember előtt prezentálj. Viszont gyakorlatokon szeretnek időnként betenni párat, de ezt max 20 ember előtt kell előadni (de lehet csak 10 előtt, a csoport létszámától függ). Ne izgulj miatta, túl kell esni rajta és kész.


Tipp a prezikhez: Az a kulcsa, hogy alaposan készülj fel rá, otthon hangosan mondd fel akár többször is, akár szobatársnak vagy csoporttársnak és a biztonság kedvéért legyen a kezedben jegyzet, hogyha bepánikolsz rá tudsz nézni. Akár hiszed, akár nem ez egy megszokható dolog, első évek koromba egy 10 perces prezitől is majd elájultam, mostmár 1 órás preziket toltam és jól ment.

2021. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, legalábbis nálunk biztosan. A múlt félévemben volt egy tárgyam (töris eredetileg előadás, ami szemináriumként lett megtartva), amire kellett mindenkinek egy-egy egyéni prezentációt és mellette még négy csoportos prezentációt tartania. Kb. mást sem csináltunk az órákon, csak prezentáltunk. De más irodalmas-töris órákon is gyakori, általában egyet kell tartani egy félévben. Ez is a követelmények része, értékelik.
2021. aug. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!