Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 0. héten a beiratkozáson,...

A 0. héten a beiratkozáson, tárgyfelvételen kívül mi történik?

Figyelt kérdés
A 0. héten az évnyitón, beiratkozáson, tárgyfelvételen, az egyetem körbemutatásán és a kocsmatúrákon kívül van valami? Mennyire lesz elfoglalt az ember azon a héten? (Corvinus, ha ez számít.)

2021. aug. 14. 01:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy az 1. hét intenzív projekthét, az a gyakorlatban hogy néz ki egy elsőéves számára?
2021. aug. 14. 01:08
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Corvinusnál a legértelmesebb dolog amit csinálhatsz a 0. héten, hogy átmész a duna túloldalára és a BME K épületében elkezdesz könyörögni az ügyintézőknek, hogy vegyenek fel egy normális egyetemre, mert rosszul döntöttél.


Nem tudom, hogy ez valaha akárninek is bevált el, de mindenképpen ezt csinálnám ha Corvinuson 0. hétre kéne mennem gólyaként.

2021. aug. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%

#4

Ott a pont! xD

2021. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Pár infó, ami hasznos lehet:

Miután beiratkozol, ha jól tudom 24 órán belül aktív hallgatói jogviszonyod lesz. Utána mehet a munkavédelmi kurzus, illetve igényelhetsz neptunon keresztül diákigazolványt, de ahhoz előtte kormányablaknál kérni kell NEK adatlapot (Én már igényeltem). Beállíthatod az eduroam (egyetemi internet) wifit, nekem már most működik. Plusz kapunk Office365-t amit ha jól tudom letölthetsz aktív jogviszony után. Neptunba töltsd fel a TAJ-t, adóazonosítót, illetve ha szeretnéd vagy kell: bankszámlaszám, személyi, jogsi, stb. Elmehetsz akár gólyatáborba, illetve ha van hivatalos facebook csoport, akkor ott megtalálod a leendő csoporttásaid. Szóval így összeszedve elég sokindent lehet csinálni a beiratkozás után, illetve előtt is.

2021. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Illetve még annyit elfelejtettem említeni, hogy a munkavédelmit majd fel kell (vagy fel lehet) venni tárgyfelvételkor.
2021. aug. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az #1-es kommentre: a Corvinuson van egy intenzív hét (vagy projekt hétnek is hívják azt hiszem - tavaly ez félév közben volt, most úgy döntöttek, hogy a legelső héten lesz.)


Erre a hétre külön kurzusokat lehet felvenni tárgyfelvételnél, ugyanúgy kreditekért mint a rendes tárgyakat. Ezen a héten csak abból a kurzusból vannak óráid, és általában a hét végére már értékelve is leszel abból a kurzusból.


Nem kötelező ilyen kurzust felvenni, ilyenkor semmi dolgod nincs (én sosem vettem fel intenzív hetes tárgyat, szóval csak ennyit tudok róla).

2021. aug. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vettél fel tárgyat projekthétre, akkor max hökös fejtágításokra járhatsz, de azok sem kötelezők
2021. aug. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!