Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyikek a legjobb, legelitebb...

Melyikek a legjobb, legelitebb gimnáziumok Szegeden?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek nyolcadikos, és érdekel, hogy melyikeket érdemes nézegetni.

Eddig kitűnő voltam, szerintem jövőre is tudom hozni ezt a szintet, és inkább a humán tárgyak érdekelnek.

Biztos párszor megkérdezték régebben, de friss gondolatok érdekelnek. Köszi előre is!



2021. aug. 14. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első két helyen a Radnóti és a Ságvári jár, de ezek ilyen horror sulik. Akinek tényleg a suli a mindene annak lehet hogy beválik, de nekem az összes ismerősöm el akart onnan menni.

A másik elit suli, amibe sokkal könnyebb bekerülni, bent maradni kicsit melósabb, az a piarista. Hátránya/nem hátránya, hogy egyházi, katolikus suli, tehát ünneppekkor miséznek. Év közben is sok misét tartanak, de a feléről egy kis szülői kikérővel elengednek. Viszont kemény suli (általános szakon), de a közösség is jó, és nagy esély van rá, hogy a bunkó parasztból is értelmiségi felnőttet faragnak.

A Tömörkényt és továbbiakat nem nevezném elit sulinak, de azok sem rosszak. Mondjuk a tömörkényben kifejezetten sok a füves.

2021. aug. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1.Radnóti

2.Ságvári

Ezek a legelitebbek. Radnóti az horror kategória, ha nem bírod a stresszt és az állandó tanulást. Nekem egy igen jó barátom felvételizett oda. Fel is vették, de csak 1 évig járt oda. Annyira nem ment neki, majdnem megbukott, a tanárok annyira sz@rrá szivatták miatta, hogy azóta is pszichológushoz jár(rontod a statisztikát, kicsapni nem tudnak ezért elkergetnek). Ennek már 3 éve. Ságváriból egy embert ismerek, az ő osztálya egy kimondottan szar közösség, állítja, hogy sok a pics@.

Ami még jó, az igen a piarista, a Tömörkény meg esetleg a Deák. Eötvös az gyűjtő, oda csak akkor érdemes menni, ha sehova nem vettek fel. Tömörkénybe tényleg sok a füves, meg van egy pár bunkó tanár (írásbelin és szóbelin is kifogtam a leginkább lekezelő egyedeket). Deákról nem tudok sok mindent, sok festett hajút látok arrafelé :D

2021. aug. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A Ságvári jó suli, arról tudok a legtöbbet. Mondjuk azért tanulni tényleg kell, de nem annyit mint a Radnótiban. Van humán tagozat is. Általában jók az osztályközösségek és jók a tanárok. Sok közösségi program van.
2021. szept. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!