Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinuson mennyire nehéz...

Corvinuson mennyire nehéz bekerülni mesterképzésre (államira)?

Figyelt kérdés
Az alábbi szakok érdekelnek: ellátásilánc-menedzsment, marketing, pénzügy, vállalkozásfejlesztés, vezetés és szervezés. (Most kezdem a BSc-t, ezért nincs konkrét elképzelésem.) Felvin láttam, hogy 75 pont szokott kelleni, az nem tűnik soknak, gyakorlatban milyen nehéz elérni?

2021. aug. 19. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én csak elte msc felvételivel tudom összehasonlítani. Az eltén kb csak logikai és motiváációs felvételi van, szóval olyanok amire nem kell és igazából nem is tudsz készülni (max annyit hogy legyen épkézláb indokod arra hogy miért arra a szakra szeretnél menni) míg a Corvinusnál nagyobb hangsúlyt fektetnek az előzetes tudásra, és ott rendes tételkifejtős felvételi is lehet, szóval ott készülni is kell rá, ezért "nehezebbnek" mondanám. Ha a corvinuson csinálod a bsc-t is akkor eléggé könnyű felkészülni, mert tudod hogy mit várnak el.
2021. aug. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha valaki mostanában felvételizett, engem is érdekelne részletesebben is, hogy milyen volt a felvételi :D vezetés és szervezést szeretnék majd lehet corvinuson csinálni (nekem már harmadik diploma lenne majd, nem tudom még mennyire van rá szükségem), láttam, hogy megvan adva 2 könyv, egy az írásbelire és egy a szóbelire. meg kell tanulni mindkettőt kb szóról-szóra vagy hogy működik a dolog?
2021. aug. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
lépjetek be a vizsgaidőszaki jegyzet és bajtárstalálóba (facebook csoport), ott kb minden évben előjön a felvételi témája, és többen is írtak tapasztalatokat
2021. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!