Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A következő érettségi tantárgy...

A következő érettségi tantárgyak közül középiskolában melyiket utáltad a legjobban?

Figyelt kérdés
Én a történelmet sose szerettem, a többi tantárggyal nem volt különösebb problémám. Nyelvtan és a német a kedvenceim között volt.

2021. aug. 21. 12:25
A kérdező szavazást indított:
Magyar nyelvtant.
Magyar irodalmat.
Matematikát.
Történelmet.
Idegen nyelvet (angol v. német).
A felsoroltak közül többet is utáltam.
A felsoroltak közül mindegyiket utáltam.
Nem volt utált tantárgyam.
49 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is rühelltem a történelmet. A nyelvek csak szimplán nehezen mentek, de azt legalább normálisan tanították. A magyart kifejezetten szerettem, de a kedvenceim inkább a reálosabb tárgyak voltak, mint a matek vagy a biosz.
2021. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kötelező tárgyakkal szerencsére soha nem voltak problémáim. A törit és a nyelveket kimondottan szerettem, de matekból és magyarból is egész jó voltam. A reál tárgyak többsége viszont nem tartozott az erősségeim közé, úgyhogy örülök, hogy azokból nem kellett érettségiznem. :)
2021. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Töri,magyar.
2021. aug. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár imádom a nyelveket, tantárgyként ezt utáltam a legjobban. Egy nyelv sokkal több, mint ami pár tanórába belefér.


Pluszban elég rossz tapasztalataim vannak nyelvtanárok terén, angolból csak azért csináltam előrehozott érettségit, hogy véget érjenek a megaláztatások a kiejtésem és nyelvi hiányosságaim kapcsán. Természetesen a tanáraim csak gúnyolódtak rajtam/rajtunk, de nem javítottak volna ki.

2021. aug. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Töri. Ahhoz az isten f@$za sem elég. Jó és izgalmas, de nem annyira hogy megtanuljam.

A matekot szerettem (középsuliba nagyon jó tanárom volt❤), de túl későn kezdték el nekem jól magyarázni. Illetve én is túl későn értettem meg ennek a szépségét és a logikáját (online oktatás alatt).

2021. aug. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is a törit utálom a legjobban! És az a röhej, hogy az a pálya, amire én szeretnék menni,ott nem is használnám. A másik a német, tavaly kezdtem el tanulni, angolt meg már 7 éve tanulok. Az angollal sokkal többre megyek és ha tudok angolul akkor már nincs nagy szükségem a németre.
2021. aug. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!