Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik a szakgimnázium...

Hogyan működik a szakgimnáziumokban az érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az eduline-t idézem:


-Kapnak érettségit a diákok a képzés végén?

-Igen, kapnak. A négy fő tárgy - magyar, matek, történelem, idegen nyelv - mellett a végzősök kötelesek szakmai tárgyból is érettségizni. Újdonság a korábbi rendszerhez épest, hogy az érettségi mellé szakmai papírt kapnak, ám igazán piacképes végzettséget azonban csak az ötödik évben szereznek.


Jelenleg 10.-es vagyok, most megyek 11.-be. Meggondoltam magam a szakmával kapcsolatban, mégsem a választott munkát szeretném majd végezni. Ezért nem szeretném az ötödik évemet is elpazarolni. Ez akkor azt jelenti hogy 4. évben meg tudnám szerezni az érettségit, és mehetnék tovább akár egyetemre, vagy bárhova?


Köszönöm a segítséget!



2021. aug. 24. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Ahhoz másik iskolába, gimnáziumba kell átmenned.
2021. aug. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt bővebben kifejtenéd kérlek? Szóval 12.-be át kell mennem egy másik gimnáziumba ott érettségizni?
2021. aug. 24. 22:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy te hajlandó vagy leérettségizni a szakmai tárgyból, csak nem akarsz ötödévben is ottmaradni? Hát azt megteheted, az 5. év nem kötelező. Viszont szakmai tárgyból érettségizned, ha ott fogsz, kötelező.
2021. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Igen megkapod ugyan úgy az érettségit. Leérettségizel a 4 alaptárhyból meg ugye a szakmából, az lesz az 5dik. Egy sima gimnáziumban is így van csak ott az 5dik egy választott tantárgy. Az 5dik év azt jelenti hogy utáma kapsz olyan papirt a szakmához amivel már simán el tudsz helyezkedni benne. De ha nem akarod ezt tanulni akkor mész egyetemre 4 év után es kész
2021. aug. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hála égnek, nagyon szépen köszönöm:)
2021. aug. 24. 23:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is szakgimis vagyok és nálunk is úgy van hogy ötödévre nem kötelező maradni:)
2021. aug. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os: Te maradsz egyébként? Hogyan döntöttél, azt a szakmát folytatod amit 14 évesen kiválasztottál? (csak kíváncsiságból)
2021. aug. 26. 18:53
 8/11 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok.


Sajnos annó olyan szakmát (vendéglátásszervező) választottam amiben nem akarok elhelyezkedni.. akkoriban nem tudtam hogy milyen ez a szak.


És nem, nem maradok. Így csak egy érettségim és egy pincér szakmám lesz.

2021. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok ezzel, turisztika szakon vagyok, jogi egyetemre szeretnék továbbmenni. Ebben az esetben felesleges az 5. év.
2021. aug. 26. 20:01
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
A szakgimnáziumban nem kötelező az 5. évet is eltöltened,mivel ezek csak 4+1 évesek,míg a technikumok 5 évesek.
2021. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!