Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek a Debreceni Egyetem...

Felvettek a Debreceni Egyetem élelmiszermérnöki karára,szerintetek mennyire nehéz a képzés? Nappalin kb hány órát kell az előadásokon tölteni? Természetesen minden előadáson meg akarok jelenni. Egy elég erős gimiben tanultam, emelt kémia nehezen ment

Figyelt kérdés
Biosz emeltem 4es lett. Matek fizika jól ment, mindez kevés energiabefektetéssel, szóval ha kell tudok többet tanulni.

2021. aug. 25. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

na, ha egyetemista lettél, ideje egyetemi polgárként is viselkedned.


vagyis NE a gyakorin keress valid, megbízható információkat a szakodról, hanem kizárólag a saját egyetemed tanulmányi hivatalában, vagy felsőbb évesektől.


megtudod az órarended, abból látod hány óra, általában hétfőtől-péntekig sok óra, ez nem gimi, lehetnek késő délután is óüráid, és lehet olyan is, h. napközben pár órád szabad.


mindent a TH-ban kérdezz meg, olvasd el az egyetemi tájékoztatót, minden szakhoz írnak egyet, amin látod a tárgyaidat, a szakirodalmat, tanárok nevét, heti óraszámot.

ezt pdf-ben mentsd le, és tanulmányozd.

2021. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Találtam egy pdf-et a tantervvel kapcsolatban, illetve a tanárok nevével.

Viszont különféle tantárgyakhoz szakirodalmat nem találtam. Nyilvánvalóan van 1000 szakirodalom pl. Molekuláris és sejtbiológia tantárgyhoz, de ebben megtalálható a középiskolástól az orvostan hallgatóknak ajánlott. Orvostanhallgató pedig nem vagyok.

2021. aug. 26. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

akkor is a tanszéken v. a to-n érdeklődj, ne a gyakorin.

gondold már végig ép ésszel, honnan kéne itt bárkinek tudnia, h. neked pontosan milyen tárgyad, heti hány órád és milyen szakirodalmad van?!

arra van az egyetem, h. megmondja.

butus, hogy vettek fel egyetemre téged?

igenis, lehet olyan szakirodalom, amit más egyetemeken is forgatnak, pl. orvosin.

vannak átfedések.

2021. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én harmadéves vagyok, ha gondolod írj egy üzit, és leírom az eddigi tapasztalataimat. Meg persze kérdezhetsz is, amire tudok válaszolok.😄
2021. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szintén itt vagyok harmadéves, tudok mesélni :D
2021. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!