Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sikerült a pótfelvételi, de...

Sikerült a pótfelvételi, de hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé össze vagyok zavarodva és nem találok információt, hogy mit kellene csinálnom. Tavaly szeptembertől ELTE magyar szakra jártam, de idén nyáron próbáltam szakot váltani (ez nem sikerült). Ezek után részt vettem a pótfelvételi eljárásban, és ma megkaptam az üzenetet, hogy felvettek. Ez a szak is a BTK-n van.


A kérdésem pedig az lenne, hogy ilyenkor hogyan tovább? Arra is gondoltam, hogy mivel BTK-n maradtam, talán nem lesz új Neptun-kód meg ilyesmi, de igazából semmit nem találtam, ahogy utánanéztem. De egyébként minden téren vakon tapogatózom, ez a Neptun-dolog csak egy példa :/


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. aug. 27. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiirarkozol az előző szakról, újra beiratkozol az új szakra. A neptunod marad, csak a képzésnél majd át tudod állítani, melyik képzés adatait akarod látni.
2021. aug. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Neptun kód az olyan mint az oktatási azonosító a kompetencia méréshez, életed végéig ugyanaz :)

Új beiratkozás kell, nálunk a kar is rajta van a diákon, így oda kellett új diák is. De igazából mindent kell teljesítened, mint a júliusban felvetteket. (Neptun aktiválásán kívül)

2021. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A pótfelvételi eljárásban a beiratkozás később szokott lenni mint a rendes felvételi eljárás. Általában az első iskolai héten tehát ti csúszva veszitek fel a tárgyakat, meg minden. Ahogy az előttem szóló írta először fontos kiiratkozni, mert ha ezt nem teszed meg duplán pöröghetnek az állami féléveid. Küldenek tájékoztatót arról biztosan mikor lesz beiratkozás pl: időpontfoglalás miatt (abban minden benne lesz mit kell magaddal vinni). A Neptun marad ugyanaz, csak persze más képzésen leszel (ez soha nem fog változni bármire is jelentkezel).
2021. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon köszönöm a gyors segítséget! :)
2021. aug. 27. 12:55
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Helyedben én kiaratkoznék mindkét bölcsész büfészakról ha nem akarsz a mekibe kikötni majd elmennék egy értelmesebb szakra
2021. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!