Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégiumba mit kell/fontos...

Kollégiumba mit kell/fontos vinni?

Figyelt kérdés
Szeptembertől kollégista leszek, és félek, hogy otthon hagyok pár fontos dolgot 😅 például étkészletet érdemes? Laptopot vinni mennyire biztonságos? Plusz még megköszönném, ha kapnék pár infót, hogy mire figyeljek majd oda <3

2021. aug. 28. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem vagy középiskola?
2021. aug. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Középiskola
2021. aug. 28. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Középsuliba nem létdontosságú a laptop. Akkor vidd ha el tudod zárni valahova amikor nem vagy a koliban.

Egy műzlistál, egy lapos tányér, bögre, pohár, evőeszközök, konyharuha, mosogatószer, szivacs a konyhába a legszükségesebb.

Fürdőbe: papucsot mindenképp vigyél:)

2021. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Étkészlet nem rossz, ha van. Persze evőeszközt bármikor tudsz kérni a konyháról, de kényelmesebb, ha van nálad. Laptopot pedig nyugodtan vigyél, valószínüleg lesz zárható szekrény, ahova be tudod tenni. Bár én például hétvégére nem szoktam benthagyni.

Igazából nem kellenek nagyon különleges dolgok. Mindent vigyél, ami kell az iskolához, plusz a tisztálkodási eszközök: Tusfürdő, törölköző, fogkefe, fogkrém, wc papír. Jobb, ha saját ágyneműt is viszel, tehát párna, paplan, lepedő. Beköltözéskor mindenképp legyen nálad elosztó/hosszabbító. Nem tudhatod, hogy mennyi konnektor lesz, maximum nem kell. Kisebb tároló ládákat vehetsz esetleg, bár én csak porfogónak használtam.

Nagyjából ennyi. Körbemész otthon a saját szobádban, és a kollégiumban is ugyan azokra a dolgokra lesz szükséged, mint otthon

2021. aug. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Kollégium


Konyha, evés:

[ ] Műzlis,leveses és lapos tányér

[ ] Bögre (univerzális: tea,kávé)

[ ] Mosogatószer

[ ] lábas és serpenyő

[ ] Fakanál

[ ] Papírtörlő

[ ] Mosogató szivacs

[ ] Mosogatószer

[ ] Törlőkendő

[ ] Kés (kenyérszeletelő, vajazó, szeletelő stb.)

[ ] Kanál (evős és kávés+teás)

[ ] Villa

[ ] Kukászsák


Fürdő

[ ] Tusfürdő

[ ] Sampon +balzsam

[ ] Papucs

[ ] Törölköző (test,haj,kéz)

[ ] Hajgumi

[ ] Borotva+hab

[ ] Pizsama

[ ] Fésű

[ ] Hajszárító

[ ] Szappan

[ ] Testápoló


Ágy

[ ] Pokróc

[ ] Lepedő

[ ] Párnahuzat+Paplanhuzat

[ ] Kispárna


Fogmosás

[ ] Pohár

[ ] Fogkefe

[ ] Fogkrém


Egyéb:

[ ] Szemüvegtartó

Kontaktlencse és folyadék

[ ] Dezodor

[ ] Körömolló/reszelő

[ ] Sminklemosó+vatta

[ ] Táska+Utazótáska

[ ] Vállfa

[ ] WC papír

[ ] Papírzsebkendő

[ ] Szennyestartó

Szemöldökcsipesz

[ ] Gyógyszer (fájdalomcsillapító)

Sebtapasz

Tű+ cérna


Telfon:

[ ] Telefontöltő

[ ] Óra+töltő

[ ] Fülhallgató


[ ] Laptop és tartozékai

[ ] Pendrive



Mosás:

[ ] Öblítő

[ ] Mosókapszula

[ ] Színfogókendő

2021. aug. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régi kérdés, de megválaszolom, hátha segítek azoknak, akik ezután fognak beköltözni a koliba.


Sok fontos, illetve egyértelmű dolgot már leírtak előttem, inkább olyan dolgokat fogok most leírni, amire sokan nem szoktak gondolnak.


- konnektor elosztó - ez nagyon-nagyon fontos, legtöbb szobában 1, maximum 2 konnektor szokott lenni és ezzel nem csak a te, de a szobatársa(i)d helyzetét is megkönnyíted, ami nem egy hátrány a beilleszkedés szempontjából


- ágyadra külön takaró - hülyeségnek hangozhat először, de nagy valószínűséggel kevés hely lesz a szobában, ahova lehet pakolni és ha veszel egy takarót, amivel nem takarózni fogsz, hanem csakis az ágy lefedésre használod, akkor arra nyugodtan pakolhatsz és az sem baj, ha fáradtan az utcai ruháddal ráfekszel


- szekrénybe rendszerezők + vállfa - vállfa magától értetődik, a rendszerezőknek a használata viszont rettenetesen fontos, sok koliban olyanok a szekrények, hogy nincsenek polcok, csak akasztani tudsz ruhákat, de nyilván farmereket pl. nem akasztani kell. én ezt a 3 fajta rendszerezőt használom: [link] ehhez bármi hasonló tökéletes,

[link] ebben nagyon szépen lehet fehérneműt, zoknit, egyéb kis dolgokat tartani

[link] ez pedig cipők tárolására szuper


- asztali lámpa - a mi szobánkban pl. nagyon rossz a világítás, esténként nagyon sötét a szoba, egy kis asztali lámpa nagyban megkönnyíti a tanulást, de pl. ha valaki sminkel, akkor is elengedhetetlen


- ha beköltözéskor kocsival mész/visznek, akkor 1-2 karton víz vagy a kedvenc üdítőd, vagy bármi olyan dolog aminek nagy súlya van és az elkövetkező hetekben egyedül nehezen tudnád felvinni


- szemtakaró, füldugó, nyugtató - elengedhetetlen kellékek a nyugodt alváshoz egy kollégiumban

2023. ápr. 9. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!