Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mely gimnáziumokba járatja a...

Mely gimnáziumokba járatja a gyerekeit a budapesti elit, gazdag osztály?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Elsősorban oda, ahová felveszik. Erre a választ a budapesti gimnáziumok rangsora címszó alatt keresd.

Egyébként pedig a fizetősökbe. Pl az AKG elég erős sulinak számít és az fizetős is ha jól tudom. Vagy földrajzilag keress, pl a Rózsadombon.

2021. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
A budapesti elit, vagy a TOP10-es gimikbe íratja a jó képességű gyerekeit (van pénzük kifizetni a felkészítést a felvételire), vagy pedig AKG, vagy Politechnikum (750+ ezer forint éves tandíj). A kevésbé tehetséges gyerekek mennek egy középkategóriás suliba.
2021. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Ezekben a körökben rendkívül népszerűek a két tannyelvű vagy kizárólag angol nyelvű gimnáziumok. Magyar nyelvűekből szóba jöhet a Toldi, a Városmajori és a Móricz.
2021. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi vagy értelmiségi elitre gondolsz?

Az előbbiek magániskolába, amelyek valamilyen idegennyelvűek: Britannica International School, Gustave Eiffel Francia Iskola, The British International School of Budapest, Greater Grace International School, SEK Budapest International School.

Utóbbiaknak nincs lehetősége évente 1,5-5 millió forintos tandíjra, így maradnak az állami vagy alapítványi állami iskolák.

2021. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Gazdag értelmiségi elitre gondolok.
2021. aug. 30. 15:26
 6/8 Sajtadó ***** válasza:
100%
Magyarországon a “gazdag”, “értelmiségi” és “elit” kategóriák nem esnek egybe, de ha arra gondolsz, hogy az ügyvédek, orvosok, kutatók hová íratják a gyerekeiket, akkor Fazekas, Radnóti, Apáczai, Trefort, Deák téri evangélikus, Szent István, Toldy stb. Ha pedig arra, hogy a közepes képességű újgazdagok, akkor Városmajori, vagy a fent nevezett AKG stb.
2021. aug. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak drága fizetős gimik, de nem hiszem, hogy minden gazdat "elit" Budapesti olyanokba járatná a gyerekeiket, csak az a biztos, hogy azok akik ilyen iskolába járnak gazdagok, mert másnak nem igen sikerülne bejutni és bent maradni.


Én a Xantusba jártam, akkor kb félévente 60 ezer volt a tandíj, ami már 100 ezerre is felment szerintem. (utánunk jövő osztályok már 70-80 körül fizettek)


Volt az iskolában, aki dolgozott folyamatosan, hogy fentarthassa magát és volt pár kőgazdag családból származó is.

2021. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
Nekem ket nagyon gazdag es nagyon okos ismerosom szinten az AKG-ba jart, valamiert nepszeru suli.
2021. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!