Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egyetemen egybe esnek az...

Ha egyetemen egybe esnek az oraim olyankor mi van?

Figyelt kérdés
Pl az egyik 2-5ig a masik 4-6ig. Ezt ugy kell elkepzelni, hogy tenyleg osszecsusznak?

2021. szept. 3. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Igen, pont úgy, az egyiken nem tudsz ott lenni. Másképp kellett volna felvenni a tárgyakat.
2021. szept. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ütközés előfordulhat sajnos. Ha mindkettő gyakorlat/szeminárium, az baj, mert ezeknél megvan mennyit lehet hiányozni egy félévben, és szigorúan nézik is, azt biztosan nem fogják engedni, hogy egy órával előbb elkéredzkedj vagy hogy egy órát késs. Szóval próbáld meg másik időpontra áttenni valamelyik órát.

Ha viszont legalább az egyik előadás, akkor elképzelhető, hogy nem vészes, egy haverodtól elkéred a jegyzetet, és megkéred hogy írjon fel katalógusra (ha van).

2021. szept. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Ha mind a kettő kötelező tárgy, és ugyanabban a félévben szerepel mintatanterv szerint, akkor erre hivatkozva lehet az adott tárgyfelelősöknél, illetve a tanulmányi osztályon "reklamálni".

Ha nem, akkor így jártál. Vagy az egyikre nem jársz be (ha lehet), vagy majd jövőre megcsinálod.

2021. szept. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy mondták: ha nem a mintaterv szerint, hanem később vetted fel ezeket a tárgyakat, akkor így jártál, kellett neked megbukni valamiből.

De ha mintaterv szerint vetted fel, és sehogyan máshogyan nem tudod, mert mindenképpen ütközésed lenne, akkor nyaggasd a TO-t. Ha ott is elhajtanak, akkor beszélj az oktatókkal, hogy neked ez nem lesz így jó. Ha nincs katalógus ezeken az órákon, akkor kb mindegy mi van, de ha igen, akkor állj ki magadért.

2021. szept. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Tegnap nekem is ugyanez volt a problémám, kérdést is írtam ki.


Viszont nekem megoldódott úgy, hogy a neptunban "Tanulmányok" fül alatt az órarendre kattintottam. Ott állítsd be, hogy normálon és heti nézeten legyen és úgy nézd meg. Mert az órarend tervező összecsúsztatja őket de a rendes órarend nézetben meg szépen le van vezetve.

2021. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!