Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelentkezhetek a Maimonidész...

Jelentkezhetek a Maimonidész Angol-magyar két-tannyelvű zsidó gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Szeretnék felvételizni ebbe a gimnáziumba de olvastam róla egy cikket és ott azt írták hogy a jelentkező családoktól elvárás az erős kapcsolódás a zsidó valláshoz. Én nem vagyok zsidó. Akkor ide csak zsidó diákok jelentkezhetnek? Hogyha valaki ide jár vagy ide jelentkezett remélem tud segíteni. A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)

#felvételi #jelentkezés #magyar gimnázium #Maimonidész gimnázium #Zsidó gimnázium
2021. szept. 4. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezni lehet természetesen. Aztán majd az iskola a felvételi eljárás során eldönti, hogy felvesznek-e.
2021. szept. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hátrányodra nem válik, a zsidó kultúrában már évezredek óta nagy büszkeség az erős oktatás.
2021. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Igen, tudom hogy a zsidó iskolákban erős az oktatás ezért szeretnék ebbe a gimnáziumba menni! :)

2021. szept. 4. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, ne jelentkezz egy vallásos iskolába úgy, hogy nem is az a vallásod.

Arról ugye tudsz, hogy az ilyen helyeknek nem csak a nevében van benne a vallás? Tehát kötelező hittanra járni és alkalmanként az istentiszteletein részt venni. Ezekre úgy akarsz menni, hogy nem is hiszel az egészben?

Direkt kiemelik, hogy csak olyanokat várnak, akik zsidók. Szerinted jó néven fogják venni ha kiderül, hogy hazudtál arról, hogy az vagy? (és lényegében elvetted a helyet olyanoktól, akik tényleg azok)

Máshol is vannak erős kéttannyelvűek. Szerintem inkább ezt a sulit felejtsd el, és keress helyette másikat.

2021. szept. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4-es neked is köszi a választ! :)


Én neoprotestáns vagyok. Az én vallásom viszonylag közel áll a zsidóhoz. Most egy keresztény iskolába járok de szeretnék megismerni más közösségeket is. Természetesen a jelentkezéskor elmondanám hogy nem vagyok zsidó.

2021. szept. 21. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!