Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezőn első félévben...

Levelezőn első félévben hogyan lehet összerakni a 30 kreditet?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem miket kellene felvennem, mert hétköznap ugye nem tudok lemenni az egyetemre, a hétvégén meg az alap tárgyaim vannak. Aki látott már egyetemet egyáltalán legyen szíves olyan válaszoljon.

2021. szept. 5. 07:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Vedd fel a mintata terv szerinti órákat, és kész. Hidd el, úgy van összerakva, hogy a végére meglesz a kötelező.
2021. szept. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk (GAMF) az első félévben 33 kredit jött össze csak a kötelezőkből, mintatanterv szerint. Ne az órákat számold! Minden tárgynak megvan a kreditértéke. Nézd meg, a mintatervben mi tartozik kötelezők közül az első félévhez, és azok kreditértékeit add össze.
2021. szept. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok helyen előfordul, hogy az adott félévre meghirdetett levelezős órákból önmagában nem minden félévben jön össze a 30 kreditpont. Azért nézd meg, hogy a levelezősöknek meghirdetett szabadon választható tárgyak közül fel tudod-e venni valamelyiket. Ezeket a szabadon választható tárgyakat a Neptunban sokszor másképp kell kilistázni, mint a többit. Ha ilyen sincsen, akkor sincs semmi pánik, nem muszáj 30 kreditpontnak meglennie minden egyes félévben. Ez csak egy irányszám, s egy későbbi félévben majd bepótolhatod azzal, hogy 30-nál több kreditpontnyi tárgyat veszel fel. Lehet, hogy egy picit ez a kreditátlagodat lenyomja majd, de ha államilag támogatott képzésen vagy, ahhoz elég rosszul kell tanulni, hogy az alacsony kreditátlag miatt átsoroljanak költségtérítésesre.
2021. szept. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Én nappalis vagyok, nálunk sokszor nem jön össze a 30 kredit a kötelező tárgyakból és ilyenkor mindig szoktam felvenni még pluszban szabválokat is. Nekem ez azért fontos, mert a KKI (ahol fixen 30 az osztó) alapján kapunk tanulmányi ösztöndíjat és a kollégiumi felvételin is számít.

Levelezőn van valami külön oka annak, hogy meg kellene lennie a 30 kreditnek? Mármint féléves leosztásban úgy jön ki a kreditszám, ezt értem. Viszont például az önköltségre soroláshoz "csak" évi 36 kredit kell, félévente átlag 18 kredit és ugye a tanulmányi eredmény (elviekben súlyozott átlag, legalábbis nálunk) is számít. Úgyhogy az átsorolás veszélye nem feltétlenül fenyeget, ha nincsen meg a 30 kredit. Ha pedig nincsenek ilyen okai, akkor szerintem nem probléma, ha nem jön össze a 30 kredit, az a lényeg a végére minden tárgy teljesítve legyen.

2021. szept. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Első félévben nekem 28 jött ki a 30 helyett, filóztam, hogy felveszek egy tárgyat pluszba, de mondom inkább megvárom a második félévét, mert kitudja, hogy mennyi szívás lesz így is a kötelezőkkel
2021. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az alap tárgyakkal 17 kredit jött össze, és olyan szab válokkal amikre nem kell bejárni levelezősöknek, mert hétköznap vannak, 23-ra tudtam feltornászni. Kicsit aggaszt, meglátjuk mi lesz.
2021. szept. 5. 12:53
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon kevés. Van, hogy kevesebb, van, hogy több, de nem ennyire.

Minden kötelező tárgy meg van már hirdetve? Nem lehet, hogy valami még nincs kint?

2021. szept. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mind megvan. A tanulmányi osztály is olyan jó tanácsot tudott adni, hogy pótoljam ki szabválokkal, de ilyenek vannak, hogy kínai I., lovagkori csaták meg hasonló állatságok, ja, és nem büfészak, hanem egy TTK-s szakról van szó.... Nyilván azért megyek oda, hogy ilyen állatságokat tanuljak, ne pedig a választott szakkal kapcsolatos dolgokat...
2021. szept. 5. 13:50
 9/11 anonim ***** válasza:
A mintatantervben mi van?
2021. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azok a tárgyak, amik összesen 17 kreditre jönnek ki.
2021. szept. 5. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!