Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi egyetemi kollégiumok?...

Szegedi egyetemi kollégiumok? Mesélnétek?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben felvételizek, és a SZTE TTK- Matematika a cél. És kolit is szeretnék választani. Tudnátok mesélni az ottani kolikról? Esetleg olyat ajánlani, segíteni kiválasztani, ami a belvárosban van, viszonylag nyugodt kolis élettel, kellemes környezettel?

Köszönöm😊



2021. szept. 5. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Oké..első körben az elvárásaid közül melyiket tudod elengedni? :-D
2021. szept. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezek nem elvárások, csak szimplán örülnék neki :D

Egyébként inkább az lenne fontos, hogy ne a város legvégéből kelljen bejárnom.

2021. szept. 5. 15:02
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Még van egy éved van nyiltnap is. Nem kell ennyire előre gondolkodni először vegyenek fel es majd utana raérsz válogatni.
2021. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én szeretem előre feltérképezni a lehetősegeimet, és ha van időm, a későbbieken gondolkodni. Köszönöm, kedves 3-as, de azért továbbra is szívesen várom a válaszokat :)
2021. szept. 5. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

TTIK-nak ha jól tudom nincs kari kolija, úgyhogy a karközik közül tudsz jobbára válogatni. Én ezek közül a Móráról hallottam a legtöbb pozitív visszajelzést, a Herman semlegesebb, az Öthalmi nagyon a város szélén van, illetve a Károlyi van még, ami nem feltétlen a legjobb választás, ha nyugis életre vágysz. A kolik zöme Újszegeden van, a kari épületek pedig Szegeden, úgyhogy az ingázást nem úszod meg, de elég jó a tömegközlekedés, viszonylag gyorsan át lehet érni (sokan albérletet is Újszegeden keresnek). Illetve szociális helyzetfelmérő alapján jogosult lehetsz váosi tanulóbérletre, ezzel ingyen használhatod a tömegközlekedést. Ugyanennek a szociális helyzetfelmérőnek a pontjai számítanak a koliknál is, a Mórát tudom egyedül, hogy jó felvételi pontszám/tanulmányi eredmény felülírhatja.

Ezeken kívül vannak még a szakkolik, leghíresebb közülük az Eötvös, oda talán csak a tanulmány számít, de ott elég elhivatottnak kell lenni, mindenféle téren aktívnak lenni, bekerülni is egy külön felvételi, ha esetleg nagyon ambíciózus vagy, érdemes utána olvasni.

Egyébként tavaly az online nyílt napokon a kolikról is volt tájékoztatás, beszélgetés, érdemes figyelni, hátha most is lesz hasonló.

2021. szept. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. okt. 14. 07:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!