Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol találok olyan középiskolát...

Hol találok olyan középiskolát, esetleg gimnáziumot ami nem kér központi felvételi vizsgát és vagy nem kér szóbeli vizsgát a felvételinél?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hol kereshetek ilyen iskolákra. Van e lista róluk. Jó lenne találni olyat ahol érettségit lehet tenni és mégsem kéri a fentieket.

2021. szept. 10. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

KIFIR tanulmányi terület keresőben rá lehet erre keresni. Most nem működik nekem az a link, amit tavaly használtam. Gondolom, ha feltöltik a 2022-2023-as felvételi tájékoztatókat, akkor újra lehet majd használni.

Tavaly a következőképpen lehetett rákeresni:

Képzéstípus / Gimnázium v. Szakgimnázium v. Technikum stb./ Rangsorolás feltétele/

felvétel a tanulmányi eredmények alapján

felvétel a tanulmányi eredmények és a központi írásbeli vizsga alapján

felvétel a tanulmányi eredmények, a központi írásbeli vizsga és a szóbeli vizsga alapján

Szerintem írd meg a központi felvételi vizsgát! A gimnáziumok nagy része (kb. 90%-a) kéri a központit és a népszerűbb technikumok is. Ha nem írod meg, akkor lehetőséged sem lesz jelentkezni egy olyan suliba, ahol központit kérnek. Pedig lehet, hogy felvennének...

2021. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
36%

Gyere a Waldorfba, és ne hallgass a sok külsős īdīótára, akik mindenféle mocskot mondanak a suliról úgy, hogy fogalmuk sincs róla. Ugyanolyan érettségit kapsz mint bármelyik suliban, sőt sokkal jobban is fogsz teljesíteni, mert itt nem csak egy “szám” vagy a tanároknak, hanem kötelezőn kívül is rengeteget segítenek és odafigyelnek rád. Nincs semmilyen központi felvételi kérés, egyáltalán nem nézik, csupán egy felvételi beszélgetésre hívnak be, ahol igazából csak annyi, hogy ne azt mutasd, hogy te sz@rsz az egészbe, és anyádék kényszerítenek ide. Plusz írnod kell egy motivációs levelet, hogy miért akarsz a suliba jönni (hidd el nem nagy dolog).

Életem legjobb döntése volt, hogy 6. után átjöttem ide, és gimire is maradtam. Sok mindent tudnék még mesélni.

Sokkal kiegyensúlyozottabb felnőtt vált belőlem, aki élvezi a tanulást és nem szorong.

2021. okt. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Működik a kereső! Itt tudsz rákeresni: [link]

Ha a keresőben kiválasztod a képzéstípust (pl. gimnázium), akkor megjelenik alatta: További keresési feltételek -> Erre rákattintva a Rangsorolás feltételénél tudod kiválasztani a következőt: felvétel a tanulmányi eredmények alapján.


Találati listánál a középsuli neve alatt meg tudod nyitni az iskola aktuális felvételi tájékoztatóját.


A találati eredményeknél javaslom, hogy nézz utána az iskolának! pl. a felvételinél CSAK bizonyítványt figyelembe vevő gimnáziumok között sok az alapítványi (fizetős).

2021. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!