Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más gyermekét is tanítja írni...

Más gyermekét is tanítja írni olyan általános iskolai tanító aki nincs tisztában a helyesírási szabályokkal? A mi gyermekük osztályfőnöke alapvető dolgokat sem képes hiba nélkül leírni. Nem is értem hogyan taníthat így.

Figyelt kérdés

2021. szept. 11. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Milyen alapvető dolgokat, pl.?
2021. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem tanítja a gyerekemet, de múltkor hosszan fejtegette nekem egy tanítónő, hogy a szid szót hosszú í-vel kell írni, tehát 'szíd'. Nem álltam le vele vitatkozni, mert nem szoktam, de azért kicsit elkeserített.

Bár az én gyerekeim tanítói ilyeneket pont nem mondanak, sajnos ők sem sokkal okosabbak, ami szomorú, mert ennek nem kéne így lennie. :(

2021. szept. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Havi nettó 140.000 Ft-os fizetésért (ennyi egy kezdő pedagógus bére) ilyen színvonalú munkaerőt lehet kapni. Az értelmesebbje, aki esetleg már helyesen is tud írni, elmegy olyan munkahelyre, ahol a fizetéséből meg is tud élni.
2021. szept. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Másodéves gyógypedagógus hallgató vagyok. Anno első félévben volt egy "Írásbeli kommunikáció" nevű tárgyunk, ami tulajdonképpen helyesírás volt, semmi más. Számomra egy értelmetlen tölteléktárgy volt, ingyen kredit, de inkább ne akarjátok tudni, hogy hány szaktársamnak nem sikerült egy kettest se összehoznia... Jobban féltek ettől, mint az anatómiától... :(
2021. szept. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Mik azok az alapvető dolgok, amiket nem tud helyesen leírni? Engem is érdekelne.
2021. szept. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Osztálytanítónk szerencsére nem volt ilyen, de az elsős napközis néni nem tudott számolni. Közölte az elsősömmel, hogy rossz a házija, javítsa át, a gyerek megtette, megmutatta, majd visszament a padjába, kiradírozta az egészet és beírta az eredeti, amúgy jó megoldást. Na itt elkezdett tikkelni a szemem, mert ugyan a tanulmányaiért nem aggódtam, a jelek szerint jól megtanulta órán az összeadást, de az, hogy egy 7 éves TUDJA, hogy a tanítója HÜLYE, na az gáz.

Emellett az óvónénik helyesírása volt kritikán aluli, ami különösen mókás volt, hogy 4 év alatt nem volt képes megtanulni, hogy a fiam nem túl fura keresztnevét hosszú ékezetes betűvel kell írni, de ez nem zavart annyira, mert amúgy csodálatos óvodapedagógus, írni pedig nem tanította őket.

2021. szept. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Gimnazista vagyok, a volt (azóta - számunkra ismeretlen okból - kirúgott) osztályfőnököm egyszer egy e-mailen belül 3-szor (igen, 3-szor) írta le, hogy "Szél Kálmán tér", egy l-lel. Nem akartam elhinni. Bár matek-fizika szakos volt, elvártam volna, hogy le tudja írni... de nem. Emellett más problémái is voltak/lehettek... indokolatlan dühkitörései voltak, hazugsággal vádolta egy osztálytársamat. Hiába hoztunk fel bármilyen észérvet, meg se hallotta. Máskor meg egészen normálisnak tűnt, tök jól el lehetett vele beszélgetni, aranyos volt. Sajnálom szegényt, talán nem is a személyisége csúnya szóval élve "defektes", hanem valami pszichológiai mittudoménmicsoda áll a háttérben.

Egyébként más (általános iskolai) tanáraimnak is gondot okozott például a d-re végződő igék felszólító módjának helyesírása (mondd, küldd...), vagy az egyenlőre/egyelőre megfelelő használata. Ez gáz :(.

2021. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Ebben semmi meglepő nincs, tekintve, h ebben az országban jobbára olyanoktól lesznek tanárok, akik komolyabb szakra, vagy versenyszféra alkalmatlanok.


A gyógypedagógusokat becsülöm, de a "rendes" tanároktól sok jót nem tudnék mondani.

2021. nov. 15. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!