Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolában van levelező...

Középiskolában van levelező tanulás? Vagy magantanulási lehetőség, esetleg egyéni munkarend kérése? Ez hogy működi? Esetleg tapasztalat?

Figyelt kérdés

2021. szept. 12. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van magántanulás ha jól tudom, de csak akkor ha nincs olyan óra amit otthon nem tudsz megtanulni. Pl, ha van barkácsolás vagy esztergálás azt otthon nem fogod tudni csinálni.


Érdemes megkérdezni az adott iskolát. Viszont magántanulóként félévente talán vizsgát kell tenni minden tárgyból.

2021. szept. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szakképzőben, technikumban igazgatói hatáskör (és a gyakorlatokat továbbra is az iskolai tanműhelyben/cégnél meg kell csinálni).


Gimiben az Oktatási Hivatal hatásköre ( [link] ), illetve ha csak néhány óráról van szó, ami ütközik edzéssel, szakkörrel, azt az igazgató is engedélyezheti.

2021. szept. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
3+2 éves, a 3 év a szakma volt, amit az idén csináltam meg, most van a 2 éves érettségi képzés.
2021. szept. 12. 10:36
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Az jó, akkor az igazga minden alól fel tud menteni. Már ha akar.
2021. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2021. szept. 15. 12:40
 6/7 A kérdező kommentje:
Illetve még egy dolog. Egyéni munkarendnél kell külön tanár?
2021. szept. 15. 18:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a szakértői bizottság javasolja, hanem a szülő vagy a nagykorú tanuló kéri, akkor az iskolának nincs a felkészítésre órakerete, csak vizsgáztat. A felkészülés meg a tanuló felelőssége, hogy magántanárral vagy önállóan, az az ő dolga.
2021. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!