Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Atmenjek másik suliba?17/l

Atmenjek másik suliba?17/l

Figyelt kérdés

Ápolononek tanulók és valószínűleg oltás kell a kórházi gyakszihoz

De nem szeretném magam beoltatni

És így valószínűleg másik suliba szeretnék menni

Hova van lehetőségem menni?

17 éves vagyok ,3os gimis

Most kezdődött a tanév de teljesen kétségbe vagyok esve

Érettségis képzésen vagyok plusz lenne egy szakmám

Van lehetőségem átmenni egy sima gimibe?? Ahol nem tanulnak szakmát?nem akarom újrakezdeni a gimit,segítség nagyon kész vagyok



2021. szept. 16. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Istenem csak egy szuri, amit már elötted többszázmillió embernek beadtak.. Miért variálnád át ezért az életed?
2021. szept. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Nekem volt olyan ismerősöm, aki valami szakközépbe járt, 9. után ment át simába, meg kellett ismételni a 9.-et. Szóval nem tudom... érdeklődd meg, lehet, hogy mivel már 3.-os vagy, ezért még se ismételtetnék meg veled a gimit, csak vizsgát kéne tenned. De aztán kitudja. Esélyes, hogy ebből gimi ismétlés lenne.


Amúgy ha nagyon ápolónő akarsz lenni, akkor én bevállalnám a szurit.

2021. szept. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, átmehetsz bármilyen sima gimibe, ha a tanulmányi eredményeid alapján átvesznek.
2021. szept. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Az átvétel nem csak tanulmányi eredmény függő. Nálatok valószónűleg más a tanterv, más tantárgyak vannak, mint egy sima gimiben. Vannak olyan tantárgyak, amiket nem tanultatok, vagy nem olyan óraszámban. Ilyenkor, ha van is lehetőség az átvételre, különbözeti vizsgát kell tenni az érintett tantárgyakból.

Nem tudom, nálatok hány nyelv van, de a sima gimikben 2. Ez is lehet akadály. Még 9-edik után könnyebb mozogni, 11-edikben már jóval korlátozottabbak a lehetőségek.

2021. szept. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj át, mert ha végzel, és egy kórházban fogsz dolgozni, vannak munkakörhöz kapcsolódóan ajánlott oltások is (pl hastífusz, kullancsencephalitis, hepatitis A és B, veszettség, diftéria, tetanusz, meningococcus, influenza, varicella). És jobb most rájönni, hogy ez a pálya nem neked való, mint ott, munkába állás előtt.
2021. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Anyukám se szeretne nekem beodadtni a koronavírus elleni oltást

Milyen az a különbozeti és mennyi tantárgyból van??

Nincs második nyelvem a gimiben

2021. szept. 16. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az átvétel feltételeit a fogadó iskola határozza meg. Nézz szét, hogy mely sulik jöhetnek szóba, és érdeklődjetek náluk.
2021. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha találsz magadnak olyan sulit amely hajlandó átvenni akkor majd ott megmondják, hogy mit is kell majd tenned. Ne erős gimikben gondolkodj!

Különbözteti vizsga: fizika, kémia, földrajz, második idegennyelv, rajz. Nem nagyon szoktak ezzel bajlódni a gumik ilyenkor. Gyenge gimikbe van esélyed. Például a Lakatos Menyhértbe (8.ker) de az brazil gimi.

2021. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Félegyházan lakok

Itt 2 gimi van

A Móra Ferenc gimnázium és a constantinum

A többi meg már szakgimi

2021. szept. 16. 15:01
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod ezt a két sulit és megkérdezed. Így biztosabb információhoz jutsz, mint a gyakorinak.
2021. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!