Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet hogy mostanság...

Hogy lehet hogy mostanság mindenki egyetemre jár?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék ez nem egy irigykedő kérdés akar lenni, de azt látom hogy totál sügér ismerőseim is egyetemre járnak akik régen épphogy átbukdácsoltak középsuliban. Sose voltam egy nagy koponya, sőt nem is akartam egyetemre menni, de mégis olyan kisebbségiérzetet okoz nálam ez :D ahova én esetleg elmentem volna oda maximum 440+ ponttal mehettem volna meg tán 2 emelttel annyira meg nem izgatott a dolog, hogy ennyit gyúrjak rá. A kérdés hogy mostanság ilyen alacsony a ponthatár egyes szakokra, vagy csak más dimenzióban élek?:D

2021. szept. 19. 02:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Aranyszabály, hogy nem a bekerülés a nehéz, hanem a bentmaradás (na persze bizonyos szakokra a bejutás is nehéz, és még nehezebb a bentmaradás). 350 pontokkal simán be lehet jutni képzésekre, azt meg nem annyira nehéz összeszedni egy jó emelttel. Persze 280 pontos szakok is vannak.
2021. szept. 19. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az 1-nek. Mi 18-an kezdtük a szakot és 5-en végeztünk. Vannak olyan alapszakok, amik nem érnek semmit, ha nem a mesterszak és később a tudományos munka lesz a cél. Ilyen pl. a történelem alapszak, de van ilyen még jó néhány.
2021. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Úgy, hogy felvételizik, és felveszik. Van kb. 60-70 felsőoktatási intézmény, ha a top egyetemre nem kerülsz be, máshová mêg van esélyed. A min. ponthatár 280, amit duplázással számolva, egy közép nyelvvizsgával kb. 2db 60%-os közél érettségi kell(ett).


Sok ismerősöm ugyanez volt, ők elmentek egy okj-ra, majd elkezdtek dolgozni, és ismételték az érettségit, hogy több pontjuk legyen. A srác középiskolában nem volt jó matekból, most mérnökit végzett. Igen, levelezőn, vidéki főiskolán, önököltségesen, de elvégezte. Nem isteni képességek kellenek, hanem, tanulni kell, kb. ennyi a titok...

2021. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Vannak alacsony ponthatárok, és minden tévképzettel ellentétben a ponthatár és a szak nehézsége nem függ össze. A ponthatár a szak népszerűségét jelenti. Ezt bizonyítja az is, hogy pl fizikus és matematikus szakokra elég a 280 pont általában. (Ez amúgy nem jelenti, hogy nincs meg a többségnek a 420+)


Én is úgy látom, hogy "ma mindenki egyetemre jár". Ez egyszerűen azért van, mert 20 éves egyetemista vagyok és egy elit gimibe jártam, tehát talán 2-3 ember kivételével mindenki, akit ismerek a korosztályomban, egyetemista. A maradék pedig egyetemista csak passzivált és/vagy átjelentkezett máshova vagy átjelenkezik máshova. Plusz egyetemvárosban vagyok kollégista, bárhová nézek egyetemista. Hazamegyek, tesóm egyetemista, a régi barátaim is mind. 1-2 év múlva a fele már végez, de 5 év múlva már biztosan nem lesz egyetemista a többség. Mint ahogy 2-3 évvel ezelőtt se voltak azok. Akkor kb senkit nem ismertem, aki egyetemista lett volna. Ez a felfedezés csak korosztályos ártalom.

2021. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon sok első generációs egyetemista van, ahol a szülőknél elvárás a diploma azzal a címszóval, hogy vigye többre a gyerek, mint ők.
2021. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Én sem értem miért mentek:D Szeretek tanulni,minden is érdekel,de megint egy csoró helyre kerültem,mint középsuliba,és konkrétan elröhögök az órákon,meg az egész rendszeren,tanárokon,külső szemmel is érdekes lenne látni,de így: irigykedni tényleg nem kell,ha valaki azt tenné😂

De igen,alacsonyak (elvárások meg nagyok),meg is látszik,én is olyan szakon vagyok,ahol pont nincs már előzetes,így mindenki jöhetett,de nem olyan jó az ilyenen az oktatás. Legalábbis eddig ezt tapasztaltam,szerintem hülyének is nézik az embereket.

2021. szept. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát mondjuk ez szaktól is függ,milyen nehéz bekerülni.

Pl.orvosira,állatorvosira,gyógyszerészetire elég nehéz a bejutás,sokan újra is írják az érettségit, hiába is irtak alapból is jót.


De büfésszakokra rohadt könnyű,ko konkrétan nem is igényel semmilyen megerőltetést sem.

2021. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Mindenki egyetemista, de azért nézzük már meg milyen kutyasimogató szakra jár a hallgatók nagy része.
2021. szept. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

Ma már az átlag embert is magasan kell képezni, mert különben mindenki munkanélküli lenne.


Mostanra azért kicsit vissza is vettünk a büfészakok gyártásából. Ennyi médiaszakos valóban soha nem lesz felszívva a munkaerőpiac által.


El lehet menni egy komoly szakra is, viszonylag kevés ponttal pl. villamos vagy gépészmérnöknek, csak ott meg diplomát nem fognak adni a középiskolás "végigvihogom és így is sikerül" szorgalomra.

2021. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Sajtadó ***** válasza:
100%

Röviden:


"Idén majdnem 76 ezren kerültek be valamilyen egyetemi szakra, de a számok még mindig jóval alacsonyabbak, mint kéne.


2020-ban a magyar 25-34 évesek 31 százalékának volt diplomája. Ennél alacsonyabb arányt az EU-ban csak Romániában (25 százalék) és Olaszországban (29 százalék) regisztráltak.


Ezzel Magyarország az Európai Unió egyik sereghajtója - derült ki az Eurostat statisztikáiból. Az Európai Unió célkitűzése szerint a felsőfokú tanulmányokat befejező 25–34 évesek arányát 2030-ra 45 százalékra kellene növelni. Az EU-átlag most egyébként 41 százalék, vagyis a magyar adat még ettől is bőven elmarad, ahogy az OECD-átlagtól is, amely már 2019-ben 45 százalék volt."


Forrás: [link]

2021. szept. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!