Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanár akarok lenni, csak nem...

Tanár akarok lenni, csak nem tudom, hogy hogyan is legyek. Alapképzési szakot nem találok, és nem értem, hogy most mi is a helyzet. Eltudnád magyarázni légyszi hogy mi is ez?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Milyen tanár szeretnél lenni? Hol akarsz tanítani, kiket?


Egyébként a középiskolai tanárhoz osztatlan képzést kell végezned, ami 5 év, gyakorlatilag az alapszak és a mesterszak egy képzésbe van sűrítve, főleg a szakosodás miatt.

2021. szept. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ELTE TKK, informatika és matek tanár és középiskolai tanár.
2021. szept. 20. 16:56
 3/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
80%

Így keress rá felvi-n: "osztatlan tanári"

10 vagy 11 félév a szakoktól függően.


De van egy ilyen is:

[link]

2021. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%
Akkor osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; matematikatanár]]
2021. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen ez az. Szóval ez az 5 év informatika es matematika tanari képesítést ad és ha megvan akkor utána már tanár is lehetek?
2021. szept. 20. 17:09
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Igen. De ha ennyire értetlen vagy, meg nen tudsz utánanézni a dolgoknak, akkor én hanyagolnám ezt a tanárságot, meg úgy az egész egyetemet! (Nem bántásból, komolyan mondom.)
2021. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tanárképzés most változott meg, érdemes a rendeletet átolvasni, mert ami a felvi.hu-n van, az már nem naprakész.
2021. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6-os Eddig azért nem értettem, mert a tanárképzés megváltozott és nem értettem, hogy most, hogy is működik. Azért kérdeztem, már értem és köszönöm annak aki válaszolt.
2021. szept. 20. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!