Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az érettségi díjának visszaigé...

Az érettségi díjának visszaigénylése középiskolában hogyan történik? Többi lent!

Figyelt kérdés
Nem jelentem meg a 2021. májusi középszintű érettségin (ismételt vizsga lett volna), így a jelentkezésemet töröltnek kell tekinteni és 2021. szeptember 30-ig lehetőségem van az összeg visszaigénylésére. Ez a gyakorlatban hogyan történik? Valaki már jártasabb ebben?

2021. szept. 23. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

"jelentkezésemet töröltnek kell tekinteni"

hmm? szerintem csak nem mentél el ezzel ők letudták a dolgot pénz nincs vissza, max ha van valami orvosi igazolásod akkor talán/esetleg októberire áttolták volna

2021. szept. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1. A veszélyhelyzet során az érettségi vizsgák 2021. május-júniusi vizsgaidőszakban történő megszervezéséről szóló 167/2021. (IV. 9.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet) 4. §-a értelmében az alábbi esetekben lehet a korábban befizetett vizsgadíjat visszaigényelni:


a) ha a vizsgázó a projektmunkáját határidőre nem nyújtotta be,

b) ha a vizsgázó nem jelent meg a vizsgán

és az érettségi jelentkezést fogadó intézményben a vizsgajelentkezés törlésére vonatkozó adminisztráció megtörtént. A vizsgajelentkezések törlésre az írásbeli vizsgaidőszak vége (2021. május 25.) után lesz lehetőség az intézményekben.

2. Ha a vizsgázó a középszintű érettségi vizsga díját a jelentkezést fogadó középiskolába fizette be, úgy a vizsgadíj visszaigénylését a középiskolában kell kezdeményeznie. Ebben az eljárásban az Oktatási Hivatal (a továbbiakban: OH) nem vesz részt.

2021. szept. 23. 14:52
 3/6 anonim ***** válasza:

"és az érettségi jelentkezést fogadó intézményben a vizsgajelentkezés törlésére vonatkozó adminisztráció megtörtént."

Ez megtörtént vagy csak nem mentél el?


(Én amikor idén jelentkeztem, nekem azt mondták, hogy előre jelezzem, ha nem megyek és keményen kell bizonyítani, hogy okkal nem mentem.)

2021. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Idén a veszélyhelyzet miatt nem kell igazolni, az emelt érettségire vonatkozó díjat már visszakaptam, csak azt az OH-nál kell jelezni, szóval visszajárni biztosan visszajár.
2021. szept. 23. 16:12
 5/6 A kérdező kommentje:
(És az iskola intézte az emelt érettségi adminisztrációját is, a törlést pedig kötelező megtenni.)
2021. szept. 23. 16:13
 6/6 A kérdező kommentje:
Szóval szerintem a jogszabály alapján nem tagadhatják meg. :)
2021. szept. 23. 16:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!