Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem elvégzése után állami...

Egyetem elvégzése után állami ösztöndíj "visszafizetése KATA -sként?

Figyelt kérdés

Elvégeztem egy egyetemet (alap+mesterképzés a képzési időn belül), állami támogatással, azaz a féléveimért nem kellett fizetni.


Az egyetemen azt mondták hogy ha kimegyek külföldre dolgozni, akkor vissza kell fizetnem ezeket a költségeket a diplomám megszerzése után 20 éven belül, vagy pedig annyi félévet kell itthon dolgoznom ahány félévet tanultam az egyetemen.

A kérdésem az hogy a kisadózó vállalkozó (KATA), is beleszámít ebbe a hazai munkaviszonyba?

Ha igen akkor főállású és mellékállású KATÁS is beleszámít?



2021. szept. 24. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
igen, belszámít.
2021. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez szuper!

Viszont van valami amit nem értek: ha ez így működik akkor havi 50ezerrel x féléven keresztül lehet "törleszteni" az állami támogatott féléveket, vagyis akkor elméletileg azoknál az egyetemeknél, ahol 300ezernél nagyobb a féléves költség, akkor érdemesebb katásnak lenni? (persze még vannak egyéb KATA díjak, de a lényeg az hogy van egy határ, ami olcsóbb KATÁVAL)?

2021. szept. 25. 18:47
 3/3 anonim ***** válasza:

A munkaviszonnyal nem a támogatás összegét váltod meg, hanem az időtartamát. Ebből a szempontból a támogatás összege nem releváns-

ha pl. 10 félévet tanultál, akkor 10 x 150 nap vagyis 1500 nap, amit itthon kell ledolgozni.

2021. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!