Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyenek a Budapesten a 17....

Milyenek a Budapesten a 17. kerületi gimik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudnátok pár szót mondani a budapesti 17.kerületi gimikről, illetve melyikbe érdemes jelentkezni? A válaszotokat előre is köszönöm! :)

2021. szept. 24. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár én nem oda jártam de rendszeresen a Balassi kerül elő, mint XVII. kerületi presztízs gimi.
2021. szept. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A XVII. kerületben nincs nagyon sok gimi. Én háromról hallottam:


Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium. Ez a legerősebb gimi a kerületben. Nyolcévfolyamos, tehát csak negyedikes általános iskolások tudnak ide felvételizni.


Pál Apostol Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium. Katolikus, 6 osztályos gimnázium. Nyolcadikosként nem lehet ide sem felvételizni.


Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Gimnázium. Négyosztályos gimnázium, ide nyolcadikosok tudnak jelentkezni. Nem egy erős gimnázium. Ha jó tanulóról van szó, aki 70+ felvételit ír, akkor erősebb gimnáziumokat jelölnék első, második helyen. Kőrösit legfeljebb mentősuliként listáznám, ha van számotokra megfelelő tagozat. Itt meg tudsz nézni néhány statisztikai adatot a Kőrösiről (pl. érettségi) [link]


Szerintem érdemes a környező kerületekben is körülnézni. Néha egy légvonalban távolabbi suliba hamarabb be lehet érni, ha jó a tömegközlekedés.

2021. szept. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Kőrösi egy elég jó gimn@zium, nyilván nem top 10-es, de egyre javul, erős közepesnél mondanám. Normális a közösség is. Más 4 osztályos gimi a kerületben nincs. Van még Pécelen a Ráday, az picit gyengébb, mint a Kőrösi. A nagyon jó tanulók 80+-os központival a Szerb Antalba, Szent Lászlóba a vagy a Karinthyba a szoktak átjárni a kerületből.
2021. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!