Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a szakgimi és...

Mi a különbség a szakgimi és a technikum között?

Figyelt kérdés
2021. okt. 1. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Technikumba az alapképzést követően és érettségi után tudsz menni.
2021. okt. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A technikusi képzés váltja fel 2020-tól a korábbi szakgimnáziumot.


Mi is az a technikum?

A szakképzési rendszer jelentősen átalakult 2020. szeptember 1-jétől. Az új szakképzési rendszerben 174 alapszakma közül választhatnak a diákok. Ezeknek az alapszakmáknak a megszerzése iskolai rendszerű képzésben valósul meg: az ötéves technikumban érettségi és technikusi szintű szakképzettség szerezhető.


A technikumban az első két évben a széles alapozású ágazati ismereteket sajátítják el a tanulók, majd a 10. évfolyam végén ágazati alapozó vizsgát tesznek.


A technikumi képzés előnyei:


Ösztöndíjrendszer - már a 9. évfolyamtól bevezetésre került

Duális képzés – szakmai gyakorlati lehetőség a partner vállalatoknál, ami a későbbiekben megkönnyíti az elhelyezkedést

Nyelvoktatás (nyelvi előkészítő év +) 5 éven keresztül – akár több nyelvből is lehet nyelvvizsgát szerezni, ami többletpontot jelent a továbbtanulásnál

Érettségi vizsga – az 5 tantárgyból két részletben lehet vizsgázni, így kisebb a terhelés (a 12. tanév végén matematikából, történelemből, magyar nyelv és irodalomból, a 13. tanév végén idegen nyelvből és szakmai vizsga)

Szakmai vizsga (Pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-s szintű képesítés) – kiváltja az ágazati szakmai érettségi vizsgát, és emelt szintű érettségi vizsgának felel meg, így többletpont jár érte a továbbtanulásnál

2021. okt. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én gimnázium (érettségi) után idén (középiskolai végzettség miatt 2 éves)technikumba mentem, de ha most lennék végzős általános suliban, szerintem gimi helyett azonnal technikumba mennék, mivel más régen sem terveztem egyetemre menni, így sokkal észszerűbb lett volna szakma + érettségire hajtani, csak 14 évesen még nem tudtam hogy miben helyezkednék el szívesen

Tudom hogy nem ez volt a kérdés, de azért remélem nem gond hogy leírtam :D

2021. okt. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!