Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen budapesti középiskoláka...

Milyen budapesti középiskolákat jelöljünk meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Turizmus-vendéglátás érdekelne első körben. Tudnátok mondani olyan turisztikás iskolákat Budapesten, ahova lenne esélyem?

Jegyeim:

Nyelvtan - 4

Irodalom - 4

Angol - 5

Matek - 3

Töri - 4

Biológia, fizika, kémia - 3

Földrajz - 5


(Ezek a lényegesebbek)


Kinéztük Csepelen a Vásárhelyi Pál Technikumot, azt szeretném elsőnek jelölni, mivel az van hozzám legközelebb talán. Ha valaki ismeri, tudna véleményt mondani róla?

Illetve a VIK-ről, vagy a II.Rákóczi Ferenc Technikumról?

Köszönöm, ha segítetek!

u.i: a felvételim kb. 40 pontom lesz összesen, a szóbelin szerintem van esélyem elérni a maxot.



2021. okt. 11. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
40 pontos felvételivel te még a könyveket bújjad
2021. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
45 pont szokott lenni az országos átlag, nem én vagyok a buta. Otthon persze többet írok, de ott tudom, hogy görcsölni és aggódni fogok, ezért a -10-15 pont biztos lesz. Erre nem lehet nagyon felkészülni, de amennyire lehet én azt megteszem, három előkészítőre is járok.
2021. okt. 12. 06:23
 3/4 anonim ***** válasza:

A BGSZC Pesterzsébeti Technikum nincs messze Csepeltől, és nem veszik figyelembe a központit felvételinél. A nyelvi előkészítő osztályba, a 0. évfolyamra (Turisztikai technikus képzés) jelentkezőknek egy szóbeli és írásbeli nyelvi szintfelmérőn kell részt venniük, melyet a felvételi eredménybe beszámítanak. Ide csak azok jelentkezhetnek, akik általánosban angolul tanultak. Ezenkívül a 7. év végi és 8. félévi osztályzatokat nézik az alábbi tantárgyakból: magyar nyelv, irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv

[link]


A Varga István Közgazdasági Technikumban is van turisztikai képzés és nem nézik a központi írásbelit, csak hozott pontokat. Bár Csepeltől elég messze van... [link]


Az összes többi budapesti turizmus-vendéglátás ágazati képzésnél viszont kérik a központi írásbeli eredményét.

2021. okt. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
BGSZC Teleki, IX., Mester u., a Borároshoz elég közel.
2021. dec. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!