Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki a SZIE tájépíteszeti...

Aki a SZIE tájépíteszeti karára jár vagy járt annak mi a véleménye a képzésről?

Figyelt kérdés
Akik esetleg már elvégezték azoknak milyen nehéz volt elhelyezkedniük? Igazából minden érdekel a szakkal kapcsolatban.

2021. okt. 17. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mèg egy èpitèszmérnöki képzéssel sem egyszerű alkalmazottként olyan fizetést elérni amit àltalànossàgban képzelne egy laikus, ès sztem ilyen szempontból egy tàjépìtèsznek mèg kevésbé jó a helyzete. Mert gondolom nem csak az a lényeg, hogy elhelyezkedjünk, hanem mellette az is, hogy mennyiért. Mert gondolom, hogy ha netán valami hivatalba bekerülsz evvel a papírral Bèrtàbla szerint mondjuk 140 ezer Forintért akkor gondolom nem leszel vele boldog mèg ha el is helyezkedtél.
2021. okt. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent jó szándékkal írtam ezt, nem kritikának szántam. Érdemes a mennyitkereselponthu oldal iparági beszámolóiban különböző szakmákban dolgozó emberek beszámolóit olvasgatni ès összehasonlìtgatni.( van több száz beszamoló ). Iparágtól függően mèg egy mèrnök, tervező bérèben is lehetnek akár háromszoros különbségek is.
2021. okt. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de azért szeretnék egy olyan embertől is információt kapni aki csinálja vagy csinálta.
2021. okt. 22. 09:31
 4/6 anonim ***** válasza:
2021. okt. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem barátom tájépítészként végzett, annyira nem volt elégedett a képzéssel, meg a társaságában azok a barátai akik ezen a szakon végeztek szintén ők sem.

A társaságban 5 ember közül 1 helyezkedett el a szakmában a budapesti önkormányzatnál és kb nettó 140-et keres mint, ahogy az első válaszoló is írta.

Én is ezen az egyetemen végeztem, úgyhogy a koliból is ismerek néhány tájépítész ott is kb. ilyen az arány elhelyezkedés tekintetében.

De pl. az egyik ilyen kolis barátnőmnek sikerült Londonban elhelyezkednie egy tájépítész cégnél, ahol elég jól keres és nagyon élvezi a munkáját pedig az egyetemi képzést utálta.

2021. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ide jártam. A BSc képzés szerkezete rossz. Úgy vagyok "kertépítő mérnök", hogy egy kertben nem jártam az egyetem képzése alatt. Teljességgel nem értem, hogy egyáltalán miért szerepel ez a képzés nevében.


A szakmát teljesen megutáltatta velem a képzés egyébként, teljesen más területen helyezkedtem el. A Bologna-rendszernek köszönhetően el tudtam menni más mesterszakra.


Én teljesen megszüntetném a BSc képzést. Vicc, hogy 120+ fős létszámmal indul minden évben a képzés. Ez a BSc diploma önmagában semmire nem jó.

2022. okt. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!