Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, Ti szorgalmi...

Egyetemisták, Ti szorgalmi időszakban tanultok előadásokra, vagy majd a vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés

Én általában úgy szoktam, hogy bejárok minden előadásra, jegyzetelek, viszont szorgalmi időszakban nem tanulok előadásokra (19 tárgyam van ebben a félévben, abból 7 előadás), így én úgy szoktam csinálni, hogy vizsgaidőszakban kezdek ezekre tanulni.


Eddig ez a megoldás bejött, csak fárasztó. Vannak alternatív dolgok?



2021. okt. 24. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
nem megyek be minden előadásra, s próbálom az előadásokat tétel-szerűen tanulni
2021. okt. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Alig járok be előadásra. Helyette itthon készítek olyan jegyzetet, ami már a vizsgára is jo lesz.
2021. okt. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szorgalmi időszakban lefoglalnak a gyakos dolgok, beadandók, zh-k, ezért nincs energiám alaposan foglalkozni az előadásokkal. Bejárok rájuk, hogy nagyjából képben legyek, hogy majd mit kell tudni, de én is inkább a vizsgaidőszakban tanulok.
2021. okt. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

A hármas jól írja.

Ilyenkor inkább beadandó, ZH van.

Az elmélet ráér januárban.

2021. okt. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Is-is. Van, amit tanulok, mert kell az elméleti anyag a gyakorlati zh-hoz is. Meg van egy-egy tárgy, amiből elmegyek az első alkalomra és azt kiszemelem magamnak szorgalmi időszakban is. A többiből csak arra hajtok, hogy legyen kész jegyzetem vizsgaidőszakra.
2021. okt. 25. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy csinálom, ahogy te. Most nagyon sok órám van, és sokat is tanulok (utolsó év), így is gyakorlatilag reggel 8-tól este 8-ig órán vagyok vagy tanulok, pedig csak gyakorlatokra készülök. Én is próbálok igyekezni azért, hogy vizsgaidőszakra minden jegyzetem meglegyen, de csak akkor szoktam elkezdeni tanulni. Fárasztó, ahogy írod, de nincs idő nagyon máshogy csinálni.
2021. okt. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Bejárok az összes órámra és azokon jegyzetelek, de a vizsgákra való felkészülést csak a vizsgaidőszakban szoktam elkezdeni. A szorgalmi időszakban nincs rá időm, mert folyamatosan készülnöm kell az óráimra és beadandókat kell írni, zh-kat íratnak stb.
2021. okt. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Orvosira járok : előadásokra nem járok be, helyette itthon tanulok évközben is.
2021. nov. 17. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!