Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy hétféléves alapszakról...

Ha egy hétféléves alapszakról egy másik egyetem azonos szakjára újrafelvételizem akkor azt hány félév alatt kell elvégeznem, mielött átsorolnak önköltségesre?

Figyelt kérdés

#BME #félév #Corvinus #hallgató #szabályzat #Magyar állami ösztöndíj
2021. okt. 28. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

12-7 = 5 félév.


Azaz 5 államilag támogatott féléved maradt, ami 2 és fél év. Ehhez hozzá veszed, hány éves (féléves) a képzés, amire jelentkezel és máris tudod, mennyit kell majd kifizetned.

2021. okt. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elnézést nem voltam elég pontos. A második félévem után szeretnék átmenni. Továbbá nem vagyok ebben biztos de mintha hallottam volna olyat hogy egy szakot a képzési idő másfélszeresén belül kell elvégezni. Ilyen esetben akkor a 7 másfélszerese érvényes újra vagy a 7 másfélszerese - 2.
2021. okt. 28. 14:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Akárhol fejezed be ugyanazt a képzést, összesen a képzési idő másfélszeres áll rendelkezésre. Ez jelen esetben 11 félév. Utána áttesznek automatikusan fizetősre.
2021. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!