Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt érettségi covidosan?...

Emelt érettségi covidosan? Több lent

Figyelt kérdés

Nem nagyon találtam kérdést ebben a témában, de ha megírtam már az érettségi írásbeli részét, viszont a szóbeli előtt covidos leszek, akkor az egész megy a kukába, és májusban mehetek megint, vagy esetleg ilyenkor ér valamit az írásbeli részem?

8-án lesz a megtekintés, akkor fogom megtudni hogyan sikerült.



2021. nov. 1. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Hát én elmentem tavaly ősszel covidosan szóbelizni.

Nem akartam, fel is hívtam az osztályfőnököm és ő mondta nekem a telefonban, hogy emiatt nehogy elhalasszam már az érettségit.


Ne szóljak senkinek, húzzak fel egy maszkot és lehetőleg próbáljak a többiektől távolságot tartani.

Így is történt, sikeresen levizsgáztam.

2021. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez egy borzasztó nagy hibája ennek a rendszernek, hogy egy ilyen helyzetben sem ad még egy lehetőséget arra az esetre, ha éppen akkor beteg vagy. Emiatt nem akarják sokan az egyetemi jelenléti oktatást, és zh-ztatást, mert sokan attól félnek, hogy mi van ha a kötelező zh-t nem tudják megírni. Jó lenne ha ezt a félelmet eloszlatnák azzal, hogy legalább egy lehetőséget adnak 2 héttel későbbre, arra az esetre, ha valaki az első alkalmon önhibáján kívül nem jelenik meg. Ez így lenne korrekt.
2021. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

"Hát én elmentem tavaly ősszel covidosan szóbelizni ... fel is hívtam az osztályfőnököm és ő mondta nekem a telefonban, hogy emiatt nehogy elhalasszam már az érettségit"

Szégyellheted magad vele együtt!

2021. nov. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
#3 a helyzet az, hogy nem tudott volna mást tenni, annak érdekében, hogy ne legyen hátránya. Én emiatt nem tudom hibáztatni, ha igaz amit ír, akkor sem. Könnyű úgy okosmodni, hogy mit kellene tenni adott helyzetben, hogy nem rólad van szó, de gondolom, ha a te jövőd lenne elcseszve egy ilyen miatt, annyira te se okoskodnál. Ez a rendszer hibája, nem az övé.
2021. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

"ha a te jövőd lenne elcseszve"

Nem a jövője lett volna elcseszve, hanem egyszerűen csak tavasszal érettségizett volna, ahogy szokás, nem pedig előrehozottat tett volna ősszel. Ennyi.

2021. nov. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha van papirod arról hogy igazoltan covidos lettel és karanténban vagy akkor azt igazolt hiányzásnak tekintik,(mint pl ha elüt egy autó és korházba kerülsz) de így is csak a következő érettségire mehetsz el mert nem rendeznek pót időpontot senki kedvért sem. Minden napnak meg van van a maga tantárgya. Amúgy is ha hivatalosan leszel pozitiv az iskolát hivatalból fogják értesíteni így nehéz nem szólni nekik mert ki fog derülni.
2021. nov. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

"de így is csak a következő érettségire mehetsz el mert nem rendeznek pót időpontot senki kedvért sem."


Ennyit a rendszerről. Márpedig egy pótalkalmat megérdemelne az illető, aki önhibánán kívül nincs ott.

2021. nov. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Ez igaz csak egy országos érettségiztetést nem könnyű össze koordinálni. Bármikor, bárki, bármelyik tantárgyról lecsúszhat így azok pótlását is képtelenség lenne összehozzni ezért van a májusi meg az őszi érettségi időszak. (9:44es voltam)
2021. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
De mondom, hogy őszi érettségiről beszélünk. Vagyis előrehozottról, nem? Senkinek a jövője se lesz amiatt tönkretéve, hogy nem fél/másfél évvel korábban érettségizik valamiből, hanem a normál időben.
2021. nov. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!