Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kiderült, hogy Waldorfos a...

Kiderült, hogy Waldorfos a magántanárom, vajon ezért nem sikerült a felvételi?

Figyelt kérdés

Őt ajánlották, ezért tavaly elkezdtük a felkészülést az emelt érettségire, mert az állatorvosi lett volna a cél. Én normális gimiben tanultam, úgyhogy ahhoz a rendszerhez voltam szokva. Eleinte nem tudtam meghatározni, hogy mi zavar a módszerében, de valami akkor sem volt oké. Nem volt felépítve sem ütemezve a tanulási terv, amit eddig mindig a tanárok szabályoztak, legalábbis ehhez voltam hozzászokva. A waldorfos tanár mellett alig haladtunk, gyakran amikor pl. a növényeket tanultuk, akkor képes volt 20 perceket beszélni érdekes, bár nem releváns dolgokról, ami kissé már a spiritualizmus (talán rosszul írom, bocsi) felé hajlott. Leromlott a teljesítményem, mert olyan érzésem volt, hogy van időm, mindent elnézett nekem, nem sürgetett, ezért lemaradtam, pedig egy “klasszikus” tanár épphogy kicsit kritikus, mert magától az ember nagyon nehezen szánja rá magát. De nem is ez a baj, hanem mindig sokat késett, az ő életében sem volt rendszer, ja és egyáltalán nem érdekelte a járvány. Talán le is fertőzött, mert emlékszem, hogy áprilisban covidos voltam és utána mondta el, hogy lázas volt. A többiek már rég haladtak a számolással is, én le voltam maradva, nem is motivált a tanulásra, hanem mindent rám bízott, így végül nem sikerült a felvételi. Most újrapróbálom, de elkezdtem közben egy egészségügyi szakot.


Nektek volt már hasonló tapasztalatok? Ismertek olyat, aki waldorfos tanár vagy olyan készítette fel?



2021. nov. 1. 21:18
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és folyamatosan szidta a normális gimis tanárokat, hogy mennyire buták.
2021. nov. 1. 21:19
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
A waldorfos iskolák teljesen mások, mint az államiak. Nem rossz tanár volt ő, csak egy felvételihez nem az ő módszerei lehettek a legjobbak. De nem a tanárt kell okolni hogy nem sikerült a felvételi, ha te is érezted hogy “furcsa” volt meg lassan haladtatok, miért jàrtál hozzá utána is? Lepontozhatsz meg szidhatod a tanárt, de a te hibád, hogy akkor miért nem kerestél olyan tanárt, akit megfelelőnek éreztél,
2021. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Melyik volt az a tantárgy?
2021. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
A kótyagosság nem része a módszernek, az barátunk sajátja lehet.
2021. nov. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Szóval érezted, hogy valami nem okés, érezted, hogy lassabban haladsz, mint a többiek, nem tudtad magad motiválni a tanulásra, és mégis mindent a tanár nyakába varrsz. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ebben a kudarcban legalább akkora szereped volt neked is, mint a tanárnak, és csak magadat nyugtatod azzal, hogy kizárólag a tanárt okolod.
2021. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Azt hittem felsőoktatásba felnőttek jelentkeznek. Azokra pedig jellemző a felelősségvállalás. Ezt a hisztit is hagyd a középsuliban és rázd meg magad! Ha érzed, hogy nem haladsz, keress másik tanárt, tanulj egyedül, tegyél érte! Szánalmas.
2021. nov. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Azt hallottam, hogy alig tanulnak a waldorfosok. Én meglepődtem, amikor kiderült, hogy ő ott tanít. Az igaz, hogy tőlem is függött, de ha egy diáknak nem adnak útmutatást, akkor könnyen elkalandozik, belekényelmesesik, mint én. Most értékelem nagyon azokat a tanáraimat, akik szekáltak, de mindig jó eredményeim lettek végül.

Úgyhogy nagyon is függ a tanártól a teljesítmény. Az csak most derült ki, hogy waldorfos, korábban nem említett semmit, ami erre utalt volna.

2021. nov. 1. 21:37
 8/19 A kérdező kommentje:
5,6: Mindig jó tanuló voltam, katona-típus, úgyhogy ez nem érv. Biztos vagyok benne, hogy befolyásolt valamennyire a módszere, mindennek van valami oka. És erre csak most jöttem rá, úgyhogy igen, váltanom kell.
2021. nov. 1. 21:40
 9/19 anonim ***** válasza:
63%
A waldorfosok nem tanulnak rosszul. Egy rakás waldorfost ismerek és van közöttük orvosis is. Ha kevés vagy a terveidhez, vagy kifogtál egy rossz tanárt, annak semmi köze a módszerhez! Önkritika kellene, nem kifogáskeresés.
2021. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9: gimiben az egyik legjobb reálos voltam, úgyhogy ez a "kevés vagy a terveidhez" nem érv.
2021. nov. 1. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!