Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üdv! Egy két hete tudtam meg...

Gozsdun kérdése:

Üdv! Egy két hete tudtam meg személyesen az osztályfönökömtől, hogy a gazdasági technikumokban, illetve minden olyan technikumban ami nem számítástechnikai, vagy gimnázium, nem lehet informatika érettségire jelentkezni. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
Nos mivel csak most kezdtem a technikumot (gazdaságit) (kéttannyelvűbe vagyok) Így még lehetséges lenne különbözetivel átmenni egy másik iskolába ahol ez lehetséges.

2021. nov. 14. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha gazdasági technikumba jársz akkor kötelezően kell érettségizned szakmai tantárgyból (az eseteben valamilyen gazdasági tantárgyból). Természetesen emellett jogod van jelentkezni informatikából is érettségire, de akkor is kötelezően kell érettségizned szakmából. Persze ehhez az is kell, hogy a jelenlegi sulidban legyen informatika tanár a tantárgy oktatására.


Ha találsz magadnak olyan sulit amely hajlandó átvenni akkor a fogadó intézménnyel kell ezt megbeszélned. Egy intézmény simán el is utasíthatja az átjelentkezési kérelmedet.

2021. nov. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen... Természetesen tisztába vagyok azzal, hogy gazdaságból kell érettségiznem és úgy vettem volna fel az infó érettségit mint egy plusz érettségi (mert az is) A probléma az az, hogy jövőre nem lesz informatika oktatásunk (nem csak nekünk hanem mindenki másnak is aki gazdasági vagy más technikumra jár ami nem számítástechnika) Ebből kifolyólag tényleg nem lehet megcsinálni azt, hogy érettségizek infóból még ha saját magam készülnék is fel magántanárral?
2021. nov. 14. 11:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Előrehozott érettségire jelentkezz informatikából!
2021. nov. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha nem lesz jövőre informatikából oktatás, akkor valószínűleg nem tudok érettségizni belőle, így szerintem az előrehozott érettségi sem kivétel ez alól...

Azt mondták nekem. hogy míg a szakgimnáziumosoknak lehetett nekünk már nem mert technikumi rendszerben tanulunk. De kerestem bárhol az interneten erre precedenst, szerintem annyira új hogy még a tanárok is most tudták meg...

Valaki tudja, hogy hol keressek rá erre?

2021. nov. 14. 12:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha más megoldás nincs, létezik olyan, hogy kiegészítő érettségi. Egy ismerősöm így tette le, mert még a 90-es években érettségizett, amikor a sulijukban még nem nagyon tanultak informatikát, és jóval 30 fölött döntött úgy, hogy egyetemre megy, ott pedig kellett a felvételihez. Ennek előnye, hogy míg a rendes érettségit csak olyan tárgyból teheted le, amit két évig tanultál a középsuliban, addig a kiegészítőnél nincs ilyen követelmény. Hátránya, hogy magadnak kell felkészülni és maga a vizsga is belekerül némi pénzbe. Nézz utána, mikor tudsz leghamarabb ilyenre jelentkezni, alighanem a tanulói jogviszony megszűnése után lehet.
2021. nov. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!