Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit érdemes minor szaknak...

Sara&Jaeden kérdése:

Mit érdemes minor szaknak felvenni ELTE BTK-n?

Figyelt kérdés
Az ELTE BTK koreai szakán szeretnék tanulni, de nem tudom hogyan lenne érdemes, ha a koreait főszakként tanulnám, vagy ha valaki mellé venném minornak. Mellé esetleg anglisztikát gondoltam.

2021. nov. 18. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az legyen a főszakod, ami jobban érdekel, amivel többet szeretnél foglalkozni, amiről több ismeretet szeretnél gyűjteni stb., hiszen a legtöbb órád a főszakodhoz fog tartozni, abból kell majd kell szakdolgozatot is írni a képzés végén, abból lesz diplomád. Ha ez a koreai, akkor korai szakra menj. Minornak pedig olyat válassz, ami szintén érdekel (és egyébként minorral is tovább lehet tanulni mesteren, ha esetleg az közben jobban megtetszik). Viszont szerintem érdemes átböngészni a képzési terveket, mert a minorok azért érdekesek és változó, hogy milyen tárgyak vannak összeválogatva, mire helyeződik a hangsúly. Illetve én azt is átgondolnám, hogy mennyi időt stb. tudok ráfordítani, pl. én nem biztos, hogy választanék még egy olyan nyelvszakot minornak, aminek a nyelvét még nem beszélem, és akkor a nulláról kellene elkezdenem azt is. Az anglisztika ebből a szempontból szerintem nem rossz, hiszen ott már inkább “csak” a szakmai tárgyakkal kell foglalkozni. Viszont az ELTE-n elég sok minden van, nem csak ilyen klasszikus bölcsész szakok, van pl. kreatív írás, szerkesztői ismeretek stb. Ahol én tanultam/tanulok elég kevés minor közül lehetett választani, lehet csak ezért tetszik ennyire, hogy nagyobb a választék.
2021. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Próbálok kiigazodni a minorok között, de úgy néztem, hogy meg van adva mit vehetsz fel és nagyon közte széles választék nincsen inkább egy másik nyelvet tudsz még.

És ha például felveszek egy minort, akkor arról is kapok diplomát? Tehát koreai-angol lesz a végén vagy hogy van ez?

2021. nov. 18. 21:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapsz róla külön diplomát és a diplomában sem feltétlenül tüntetik fel, hogy mi a minorod.
2021. nov. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!