Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte Szabad bölcsészet mennyir...

Elte Szabad bölcsészet mennyire időigényes szak?

Figyelt kérdés
Szabadúszó vállalkozó vagyok, de viszonylag sok szabadidőm van, és szeretném kicsit kiművelni magam. Sosem jártam egyetemre, szóval csak annyit tudok, hogy vannak előadások, gyakorlatok és vizsgaidőszak, de hogy ez konkrétan ezen a szakon mennyire megterhelő, arra nincs rálátásom.

2021. nov. 19. 04:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én más szakra jártam az ELTE-re, de mivel a szabad bölcsészet csak nappalin induló szak, ezért nagyjából tudok a kérdésedre válaszolni. Arra számíthatsz, hogy kb. heti 10-12 óra előadás van (amire nem kötelező bejárni) és ugyanennyi óra szeminárium (amire viszont kötelező bejárni). Előadásokból fix időpontok vannak, míg a kötelező szeminárimok tekintetében (mivel azok kis csoportosak, így több időpontot hirdetnek meg) van lehetőséged az órarendedet valamilyen mértékben befolyásolni. Tehát van némi időbeli kötöttség. Nekem három diplomám van, s a tapasztalataim alapján nappalin egyetemre járni (az óralátogatásokat és az otthoni tanulást is beleszámítva) heti 20-50 óra elfoglaltsággal jár, a szak nehézségétől és az egyéni képességektől függően.
2021. nov. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Plusz a szabad bölcsészet borzasztóan olvasás-igényes.
2021. nov. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!