Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen , első félévben...

Egyetemen , első félévben maximum hány tantárgyból lehet megbukni?

Figyelt kérdés

PTE TTK

Sziasztok! Nem régiben kaptam egy levelet miszerint "az első két aktív félévben szereznem kell minimum 12 kreditet ، ellenkező esetben megszűnik a hallgatói jogviszony."


Ez egy kicsit kíváncsivá tett. Lehetséges az, hogy első félévben mindegyik tárgyból megbukik valaki? Viszont második félévben már jól teljesít , akár megszerez 30+ kreditet?


Nem vagyok ilyen helyzetben egyenlőre , csak kíváncsi vagyok :D


Tudom , hogy ahány egyetem van annyi más szabályzat van , de itt egyenlőre ezt az egyetlen kikötést találtam.



2021. nov. 23. 01:34
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

*egyelőre


Maximum annyi tantárgyból lehet megbukni, ahányat az ember felvesz, többől nem.

Az általad megadott szabály tökéletesen leírja a feltételeket. Mivel azt írja, hogy 2 félév alatt meg kell lennie legalább 12 kreditnek, mást ezzel kapcsolatban nem ír, ezért elviekben akár elő is fordulhatna, hogy valaki mindenből megbukik, a következő félévben pedig mind megvan.

2021. nov. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet bukni mindenből előfordulhat de szerintem ez ritka.
2021. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenből meg lehet bukni,második félév viszont húzós lesz akkor,mert ha államilag támogatottan vagy,akkor nem 12 kredit kell,hanem 36.Az úgy kicsit húzósabb és kell egy tanulmányi átlag is,hogy ne rakjanak át
2021. nov. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!