Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-GTK Pénzügy-számvitel BA...

ELTE-GTK Pénzügy-számvitel BA mellett érdemes-e elkezdenem az ELTE-ÁJK osztatlan jogász képzését? (hosszabban lent, kérlek olvasd el)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2020 Szeptemberében kezdtem el az ELTE-GTK-n a pénzügy-számvitel alapszakot, mellette sikerült rendkívül jó helyen elhelyezkednem gyakornoki pozíciókban, illetve most fogok kezdeni a Morgan Stanleynél Finance gyakornokként. Ez önmagában egy rendkívül nagy lehetőség számomra, hiszen érdekel a pénzügy világa, látok benne potenciált és szeretem amit tanulok.


Mindemellett, már középiskolában meg volt bennem a jog iránti érdeklődés, így nagyon gondolkozok, hogy jövő Szeptemberben jelentkezzek-e az ELTE-ÁJK (vagy Pázmány, Károli) osztatlan jogász szakára levelező formában. Természetesen, a folyamatban lévő PSZ alapszakomat befejezném mellette, amiből még 4 félév van hátra.


Tanácstalan vagyok, hiszen biztos vagyok benne, hogy ez a két diploma nagyszerű lehetőségeket adna a kezembe külön és együtt is, azonban nem tudom, hogy a pénzügyi vonalon lenne-e érdemesebb haladni inkább (Pénzügy/számvitel Msc, MBA, külföld stb. ezekre is vannak terveim) vagy pedig érdemesebb lenne elkezdenem a jogot.


Mindenképpen együtt szeretném kamatoztatni a kettőt, de nem tudom hogy melyik idő,pénz és energia befektetés lenne inkább megtérülő számomra a későbbiekben.


Amennyiben van ebben tapasztalatod, vagy hasonló területen dolgozol/tanulsz, kérlek segíts!

Ha pedig nem tudsz építő jellegű választ írni, kérlek mellőzd a válaszolást.

Köszönöm, hogy eddig elolvastad!



2021. nov. 23. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Először is gratulálok a gyakornoki állásodhoz!


Nehezet kérdezel, mert egy pénzügy BA + Morgan Stanley gyakornoki állás önmagában is egy nagyon jó pozíció, és ha már ideáig eljutottál, én őszintén szólva inkább azon gondolkodnék, hogyan tudnék innen tovább fejlődni.


De nem lehetetlen egy pénzügy + jog állást együtt megszerezni, én konkrétan ismerek is ilyen embert. Csak ő egymás után csinálta a kettőt. A jog egy egész embert kívánó szakma, tehát ha fordítva azt kérdeznéd, hogy már jogász hallgató vagy, kezdd-e el mellette a psz alapképzést és mellette jelentkezz-e MS gyakornoknak, akkor egyértelműen nem tanácsolnám. Hát nem tudom... ha akarod bevállalhatod a kettőt, de a morgan stanley-nek búcsút inthetsz, más gyakornoki munkád se nagyon lesz, és a jogban is eleve hátránnyal fogsz indulni, ha konkrétan jog helyett folyton pénzügyet fogsz tanulni az első két évében...


Ha pénzben, időben megtérülő ÉS még kivitelezhető tervet is keresel, akkor

- vagy válts át gazdaság- és pénzügymatematikai elemző szakra (Corvinus)

- vagy kezdj el mellette egy sima matek szakot mondjuk szintén az eltén, és ezzel később meg tudod csinálni a banki és biztosítási matek mesterszakot

- vagy kezdj el egy informatika szakot (pl. gazdasági informatikus vagy esetleg programtervező informatikus)


A gazdaság nagyjából az adattudomány és IT felé mozog, tehát mindenképpen megéri matekból minél többet tanulni és megtanulni programozni.


Másik ötlet hogy menj fel a Udemyre és keress egy jó kurzust, pl. itt van ez: [link]

(éppen $10 úgyhogy ennyit rááldozhatsz)

... tanulj meg rendesen programozni VBA-ban és Pythonban, ez utóbbinak az összes szükséges kellékével együtt.


Na jó kicsit elkanyarodtam, szóval szerintem: a pénzügy BA + morgan stanley + jog nappali.... sok bába közt elvész a gyerek. Inkább tartanám magamat az eredeti irányvonalhoz és matekból erősítenék.

2021. nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben maradnék pénzügy-számvitel vonalon. 2 szakot vinni egyszerre és pluszban dolgozni is rendkívűl megterhelő, arról nem is beszélve, hogy nem két könnyű szakról beszélünk, ráadásul szabadidőd sem nagyon lesz mellette.

Ha mindenképpen szeretnél jogot tanulni, akkor azt csak a psz elvégzése után ajánlanám.

2021. nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, Morgan Stanley-nél milyen volt az interjú?
2021. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

1,

Azta, ne haragudj, de ekkora katyvasz kommentet még nem láttam. Mintha innen-onnan összeolvasgattál volna mindenfélét, és egy torz egyvelegként ráöntötted volna a kérdezőre. Mindegyik szaknak teljesen más a célja.

Te most programozónak akarod elküldeni vagy matematikusnak. Nem nagyon derül ki a szándékod. A psz nem egy gpme light, teljesen más szakembereket képeznek a két szakon. Egy gazdasági matematikus nem megy el auditra, kontrollingra, nem fog IFRS-el foglalkozni, beszámolók alapján cégeket elemezni, egy PSZ-es meg jóval kisebb valószínűséggel fog banki stressz-teszt modelleket felépíteni.

Mintha valaki kérdezné, hogy jó-e a pszichológus szak, és te elküldenéd az orvosira.

Udemy lehet olcsó, de a lehető legrosszabb MOOC platform.

2022. aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

4. Nem haragszom.


"Te most programozónak akarod elküldeni vagy matematikusnak. Nem nagyon derül ki a szándékod."


Az adattudomány felé terelgetem a kérdezőt.


"Egy gazdasági matematikus nem megy el auditra, kontrollingra, nem fog IFRS-el foglalkozni"


Igen ebben igazad van. A gazdasági matematikus azt a mesterséges intelligenciára épülő platformot fogja fejleszteni, amelyek az auditot, kontrollingot, IFRS-t segítik, majd később készítik.


"A psz nem egy gpme light"


Ebben igazad van, a gpme light az az AK. Bocs de az átlagos vállalati pénzügyes funkciókra nem is gondoltam, csak a data science részre koncentráltam. Szakmai ártalom.


"Udemy lehet olcsó, de a lehető legrosszabb MOOC platform."


Ebben nagyon nagyot tévedsz, a Udemy toronymagasan a legjobb MOOC platform, a YouTube-bal karöltve. A Coursera, edX, Udacity csak loholnak a nyomában.

2022. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

De a kérdező a jogász szak után érdeklődött, hogy jön ide az adattudomány? 🙄

Amúgy az IFRS-t sokkal nehezebb tanulni, mint az adattudományt (tapasztalat). A machine learning még az alap könyvelési feladatokban is elég nagy failokat nyom egyelőre, nemhogy egy komplex beszámoló elkészítésében.

2022. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem, az AK sem GPME light, egyszerűen máson van a hangsúly, nem a matekon. Engem érdekelt az AK, és nem azért, mert könnyebb mint a GPME, de végül nem azt választottam. Az AK-nak KÉNE lennie a klasszikus Economics szaknak, amit külföldön társadalomtudományként tanítanak. Ez az a szak, ahol a társadalomtudomány, gazdaság és a matematikai elemzés találkozik, a tudomány, amiben Nobel-díjat osztanak.
2022. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

7. “egyszerűen máson van a hangsúly, nem a matekon”


Igen. Ezért GPME lájt. :) A többi stimmel.

2022. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

9. “ A machine learning még az alap könyvelési feladatokban is elég nagy failokat nyom egyelőre, nemhogy egy komplex beszámoló elkészítésében.”


Ehhez képest egy olyan osztályon dolgozom, amely pont kontrolling, pénzügyi rendszerek, IFRS automatizálásán dolgozik, elég nagy sikerrel. 🤗

2022. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Igen. Ezért GPME lájt. "


Ezért? Mert kevesebb a matek? Ennyi erővel a szociológia is gpme light 😂


"elég nagy sikerrel"


Nagyon forradalmi, előző cégemnél volt egy ezer éves kontrolling/excel fájl ami beszámolókból automatikusan kiszámolt VBA segítségével mindenféle lószart. Egyelőre professionon a pénzügyi kategóriában van a legtöbb fehérgalléros állás a mérnöki kategóriával fej-fej mellett, szóval nem aggódom. Linkedinre szintén lapátolják az állásokat, 2-3 év tapasztalat után már folyamatosan csesztetnek a HR-esek ajánlatokkal.

Egy programozó hiába látja a program által generált mérlegsorokat, pénzügyi adatokat, arányszámokat, nem tud vele mit kezdeni, mert nem ért hozzá. Nem ismeri sem a pénzügy sem a számvitel nyelvét.

Mindent próbálnak automatizálni, nem csak a számvitelt. A kódolást is, ott vannak a copilot projektek például.

Kérdező is beleír 2 év Morgant a CV-be, és többet fog érni, mint egy MSc. Sajnos ez van.

2022. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!