Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kellene tanítani közoktatá...

Mit kellene tanítani közoktatásban?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy rengeteg felesleges dolgot tanítanak a suliban, viszont mennyi más dolog van, amit nem tanulunk meg. Szerinted mit kellene tanulnunk és miért?

Nyugodtan engedjétek el a fantáziátokat! Válaszolhattok úgy is, hogy csak pár dolgot cseréltek ki, vagy úgy is,hogy teljesen más órákat hoztok be.


Kérlek figyeljünk arra, hogy ami van a suliban, azt ne találjuk fel újra (varrás, csekk befizetés, nyugdíjrendszer működése stb).



2021. dec. 1. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Már rég nem az a fő gond a közoktatásban, hogy mit tanítanak, hanem hogy nincs elég tanár, és akik vannak sem mindig vannak a helyzet magaslatán.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy hiába mondanék bármilyen tippet, nem lenne, aki tanítsa.

2021. dec. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél a pont.

Plussz a diákok 90% életképtelen!

2021. dec. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel teljes mértékben egyetértek. Szerintem is a tanárok helyzetét kellene javítani (pl fizetésemeléssel szimpatikussá tenni a pályát, hogy legyenek tanárok) elsősorban. Aztán ebből jöhetne a gyengébb sulik felzárkóztatása stb.


Csak mindenhonnan hallom, hogy mennyi felesleges anyag van, és kíváncsi vagyok, hogy mi az a sok felesleges anyag és mi az, amit viszont kellene tanítani az emberek szerint.


Nem tipp kellene, mert hiába mondasz tippet, nem vagyok se tanár, se oktatásügyi miniszter, szóval nem tudok mit tenni az ügy érdekében. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy milyen lenne az ideális oktatás számotokra.

2021. dec. 1. 10:00
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Gondolkodást tanítanék. Akkor nem lenne kormányon ez a banda ennyi ideje, ha az emberek képesek lennének gondolkodni.
2021. dec. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

kommunikáció és médiát, szociológiát

a kölykök életük nagy részét vmilyen médium előtt töltik, a munkaerőpiacon az egyik legfontosabb készség a kommunikáció.

köszönjétek meg orbánnak, h. kivezették a médiatárgyat a közoktatásból, ill. korábban sem volt ez kellően integrálva és súlyánál kezelve.

szociológiát a legtöbb angolszász országban tanítanak a középfokú oktatásban is, az meg azért lenne fontos, h. ne legyen ennyi sötét barom: rasszista, homofób, szegényellenes, antiszemita, a társadalom működésében tájékozatlan stb.

2021. dec. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
A pénzzel való bánást. A helyes táplálkozás fontosságát. Az egészség megőrzésének módjait. A nemek agyfelépítése, valamint az ebből eredő lelkivilág- és gondolkodásmódbeli különbséget. És sorolhatnám napestig.
2021. dec. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, nagyon jó válaszokat kaptam.
2021. dec. 16. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!