Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Már 4 tanárunk volt karanténba...

Már 4 tanárunk volt karanténban koronavírus fertőzöttség miatt. Miért van még mindig hagyományos oktatás?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az oktatás témakörben a kérdések 2/3-a az online oktatásról szól, és a hócipőtök tele van az egésszel, de az osztályom helyzete most nagyon rossz, többször nincsenek tanáraink, akik tanítanának!

Először is: nem a suliba járással van a gondom! Szeretek iskolába járni, jó tanáraim vannak és ötös tanuló vagyok és tizedikes.

DE! Négy tanárom (matek, tesi, magyar és töri tanárom) idén már voltak karanténban, ezzel az óráink teljes mértékben kimaradtak!

És mind a négynek van legalább 2 oltása. A matektanárom ebben a tanévben 2X két hetet volt karanténban.

A folyosókon meg kötelező maszkot húzni, mert az igazgató ezt a szabályt hozta. Az intézmény többi részén nem kötelező. Biztos abban a két percben fogják elkapni a diákok a vírust, amikor áthaladnak a folyosón. :D Többet egy diák se tartózkodik a folyosókon, mert kötelező az udvaron várakozni a következő órára (kivéve, ha esik az eső).

A tanárok a Classroomba töltenek fel anyagokat és be kell másolni a füzetbe, ezeket meg nem magyarázzák el, nincs online óra tartva ilyenkor. Minden héten legalább 10-12 óra helyettesítve van, vagy közülük néhány szimplán elmarad. Tegnap is a 7 óra helyett csak négy óránk volt, és ebből is 2-t helyettesítettek. Ennek mi értelme van? Tegnap nem is lett volna értelme bemenni...

Ezen a héten 13 óra nem volt megtartva.

Az osztályfőnökünk (aki magyar tanár) jövő hét péntekig nem lesz, mert Covidos. Az ő órái teljes egészében kimaradnak (ami összesen 8 óra).

Ennél már az is jobb, ha online oktatás lenne, mert ott lenne tartva óra minden érettségi tárgyból, és lennének kikérdezések is. Nyelvtanból pl. lehetetlen javítani, kevés jegyünk van belőle, és állandóan táppénzen van a tanár.

Félek, hogy amikor visszajön, számon kéri azokat az anyagokat, amit meg se tanított. Nem lenne fair.



2021. dec. 4. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lenne a legjobb, ha engednék az igazgatókat dönteni. Mint írtad, nálatok nagy problémát jelent a tanárok hiányzása, a leírtak alapján tényleg jobban járnátok online oktatással. De máshol meg egészen más a helyzet, vannak olyan iskolák is, ahol sok a hátrányos helyzetű gyerek, nekik néha egyáltalán nincs lehetőségük arra, hogy online órához csatlakozzanak.


Sajnos hatalmas a pedagógushiány, és emiatt még rosszabb a helyzet. Nehéz ügy.


Én egyetemen tanulok, nálunk csak az oltatlanoknak kell maszk, órán legtöbbször nekik sem, és amúgy jelenléti minden óránk. Lassan két hónapja nem voltam bent (levelezőn vagyok, hetente, kéthetente pár nap lettek volna óráim), mert vagy beteg voltam, vagy karantén miatt nem mehettem, én is nagyon vártam az online oktatást, mert akkor ott lehettem volna az órákon, így meg lemaradtam egy csomó dologról. Nem is értem, hogy ez miért jó, összesen egy ténylegesen gyakorlati óratömbünk volt, amihez kellett a személyes jelenlét, az is még szeptember közepén, az összes többi csak előadás volt.

2021. dec. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen igazad van, de nem mi vagyunk a döntéshozók. A lányom általános iskolás, 8. osztályos. Alig vannak óráik. Itt még elvileg van helyettesítés, ami azt jelenti, hogy mondjuk a magyartanár beküldi a vázlatait, és a tesitanár lediktálja. De ne kérdezzen senki semmit, mert ő sem érti jobban, mint a diákok.

De volt már olyan, hogy nem tudtak helyettesíteni, mert már minden tanár foglalt volt. Ráadásul az a pár tanár, aki nem beteg, duplán dolgozik a beteg kollégák helyett. Szerintem sincs ez jól, de sajnos kijelentették, hogy nem lesz online, és kész. Ez van.

2021. dec. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy miért voltak karanténban a tanáraid. Covidosak voltak, vagy közeli hozzátartozójuk (akivel életvitelszerűen együtt él) volt covidos és ők mint kontakt személyek karanténba kerültek. Kistesóm covidos volt novemberben így nekem mint kétszeres oltottnak karanténban kellett lennem egy hetet.


Így vagy úgy, de ilyenkor az intézménynek vagy a fenntartójának kellene gondoskodni a helyettesítésről.


Az online oktatást az iskolákban nem az igazgató rendeli el. Népegészségügy és egyéb felsőbb hatalmak döntenek.

2021. dec. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3: mind a négy tanár covid beteg volt! És nem kontakt miatt, a tesztek kimutatták a betegséget. A tesi tanárom 3 hétig volt beteg, nagyon nehezen gyógyult meg, pedig Pfizer oltást kapott (ami állítólag a "legjobb").

A matektanárom egy hetet valóban kontakt miatt került karanténba, de pozitív fertőzött is volt 3 hétig. A tanárok rengeteg diákkal találkozhatnak egy nap alatt, a mi sulinkba 500 diák jár, pl. egy matektanár akár 100-150 diákot is taníthat egy nap.

Mi húszan vagyunk az osztályban, és négy diák (köztük én is) van beoltva!

Az a baj, hogy a kormány nem érti meg, hogy nem lehet az emberekre ráerőszakolni az oltást. Aki nem akarta, valószínű nem is fogja, köztük a szüleim is ilyenek.

Ha nem akar az ember, így döntött és kész, ez az ő saját felelőssége és jogában áll választani. Bár szerintem fontos az oltás, megértem a másik oldalt is. Ahogy látom, ennek az oltakozásnak soha nem lesz vége, nem lesz korlátlan védettségünk csak az oltással. Mint ahogy azt tudjuk, oltással is lehetünk ugyanúgy covid betegek, a tanáraim példája tökéletesen megmutatja. Hiába hibáztatják az oltatlanokat, a Covid betegek többsége így is oltott. Megkérdeztem egy Covid-osztályon dolgozó orvost, az ő bevallása szerint 10-ből HÉT covidos beteg rendelkezik oltással.

A legnagyobb probléma még az, hogy a kormány túlrendelt a vakcinákból, és hogy ne r*hadjon a nyakukra, eladományozott több millió vakcinát a szegényebb országoknak, hogy lássa a magyar nép, milyen jóindulatú a kormány.

Olyan kormányt szeretnék, akik az oltott-oltatlan személyeket nem különböztetik meg. Egyébként ezért bízok a kormányváltásban (ugyan még nem szavazhatok, mert még csak 17 vagyok, de a háttérben szurkolni fogom MZP-nek).

Szerintem előbb, vagy utóbb ebbe az oltási mániába a kormány bele fog fáradni, bár most elég meggondoltan cselekednek, tudják, hogy egy rossz lépéssel már fel lehet hergelni az embereket. Nem akarnak korlátozásokat (beleértve a digitális oktatást és a lezárásokat is), mert megígérte Orbán a népnek még a nyár elején, hogy most már vissza fog térni az életünk a rendes kerékvágásba. Hát nagyon nem így történt.

Szerintem most áprilisig nyugalom lesz, nagyon félnek a kormányváltástól.

Most már eléggé belemélyedtem a politika világába is. Na mindegy, visszatérve az oktatásra, elég nagy gáz van. Pedagógushiány van, és ezzel a kötelező oltással még kevesebben lesznek. Kész bolondokháza ez a rendszer! Remélem mihamarabb véget ér!

2021. dec. 4. 18:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom a helyzetet, én se értem miért van ez így. Így tök értelmetlen az egész. Már én sem akarok bejárni, voltak covidos tanulók az én iskolámban is, volt 4 osztály is karanténban. De újabban csak azokat küldik már haza akik nincsenek oltva. A maszkozás is csak konfliktusokat okoz nálunk. Kötelező a maszk, nem tartják be, aztán ha rászólnak akkor újra leveszik.

Remélem belátják, hogy ez nem működik és hazarendelnek inkább.

2021. dec. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!