Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Történt már...

Egyetemisták! Történt már veletek olyan, hogy 1-2 nap alatt tanultatok meg undorítóan nagy mennyiségű anyagot, és jó vizsgát/ZH-t írtatok belőle? Mit, mennyi idő alatt és hogyan sikerült megtanulnotok?

Figyelt kérdés
150 kérdésre kéne bemagolnom a válaszokat pszichológiából... Hétfőre. Egyébként rövid pár szavas válaszok, de így is elég sok.

2021. dec. 4. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

analízis 2


3 nap alatt analízis 1 szintről. Kb 200 oldalnyi szakirodalmat nyálaztam át, ami nem tűnik soknak, de ez mind tömény elmélet volt, körítő szöveg nélkül. Tétel-bizonyítás jelleggel.


3-as lett, de ha jobban figyelek, lehetett volna 4-es is.


Egy héttel korábban ugyanezt megcsináltam geometriából.


Én minden vizsgámra így készülök kb, csak ideális esetben van rá 7 napom és nem 0-ról indulok. És úgy számolom, hogy a 7 nap első 3 napján legyen kész minden.

2021. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Polgárjog 1 nap alatt. De volt egy osztálytársam, aki odaadta a tételeket, így az 500 oldalas könyv helyett csak 100 oldalt kellett megtanulnom. A vicces az volt, hogy én ötöst kaptam, ő meg négyest.
2021. dec. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Undorítóan nagy mennyiségű" anyagot nekem még nem sikerült ennyi idő alatt, mert nem vagyok az a típus, aki nagyon hatékonyan tud így tanulni. De kb. annyit, amennyiről beszélsz már igen. (Ezzel nem szeretnék arra utalni, hogy "jaj, ez semmiség", de ez egy elég szubjektív dolog, és nekem ez nem olyan durván sok. Neked persze ettől függetlenül lehet az, teljesen egyénfüggő/tárgyfüggő.)

Olyan többször is volt, hogy szinte a nulláról tanultam meg anyagokat 2-3 nap alatt, általában jegyzetek segítségével, mert így mégsem kellett többszáz (vagy akár ezer) oldal szakirodalmon átrágni magamat. Viszont akkor tényleg csak azzal foglalkoztam egész nap, pedig hajlamos vagyok halogatni a teendőimet, későn kelni, stb. Úgyhogy szerintem még van egy kis időd, hajrá! :)

2021. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kevés-közepes anyagot sikerült akár egy délután/este is megtanulnom 4-es, 5-ösre. Sőt, feladatmegoldós jellegű tárgyakból, ahol ha értetted, már ment is (például programozós tárgyak a jelenlegi szakomon) pár óra alatt is.

Ha éppen 100%-osan sikerült figyelnem.


Nagyobb anyag esetén esélytelen.


Mondjuk nekem mindigis az óráról-órára tanulás vált be. Vagy a jó idejében megkezdett, több napos tanulás. Egyfelől nem tudok órákig koncentrálni, másfelől nem árt, ha ugyanazt több napon is látom. Jegyzetelést, színezést, elmetérképek készítését is igénylem.


Már van egy diplomám, most másik alapszakon vagyok 5. féléves.

2021. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az még a jobb opció szerintem, ha kérdésekre kell megtanulnod a választ. Ilyen volt nekem a szoc1, az etika, a munkapszichó, a módszertan1 és a fejlődés1. Általában ppt-t egyeztettem a jegyzeteimmel, ha konkrét kérdéseim megvoltak, akkor pedig csak azokat kellett megtanulni. Bár én azért mindig a füzetre támaszkodom inkább. Hogy sikerült?:)
2021. dec. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még nincs értékelve, de szerintem átmentem. Jobban sikerült, mint amire számítottam. De ha nem, még van lehetőségem pótvizsgázni.
2021. dec. 8. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!