Megbukok vagy sem?

Figyelt kérdés
12. osztályba járok és bukásra állok matekból. 1,2-es az átlagom, ami nagyon fáj, mert sokat szoktam tanulni és mindig a jobb jegyért küzdök, csak ennél a tantárgymál ez nem ér nagyon semmit. Matek tanárhoz is járok, egymagam is szoktam gyakorolni, mégis semmi. Viszont az érdekelne, ha legrosszabb esetben év végéig 1,2 maradnék kb, akkor vajon megbuknék? Mivel az osztályomból 4 ember áll még bukásra rajtam kívül és nem hiszem, hogy a tanárnak célja lenne ennyi diákot megbuktatnia, pont érettségi évében.

2021. dec. 10. 23:12
A kérdező szavazást indított:
Nem bukok meg
Valószínűleg megbukok
43 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a matek tanár a saját osztályából húzott meg 6 ember utolsó éven. Szeretem ez mindent elmond. Nem tud vele mit kezdeni. Meg inkább ne engedjen érettségizni a saját érdekében, mert őt járatjátok le, ha ott nulla a produkció (legalábbis ez a tanári megfogalmazás).

Sajnálom, hogy nem megy. Nekem se volt soha erősségem a matek. De ha ennyit foglalkozol vele és tényleg mindent megpróbálsz vizsgáltasd ki magad. Lehet dis-es vagy. Nem ugrik be melyik az akinek a matek nem tud menni egyáltalán. De ha tényleg ennyi energiát ölsz bele és nem csak kifogás akkor lehet betegség is az oka. Én is ismerek ilyet aki matekból fel volt mentve. Azzal is meg lehetett fogni, hogy 5². De minden másból jó tanuló volt, de ha számot látott akkor ott annyi. Nyílván osztani, szorozni tudott, csak időbe telt, de ha már bonyolultabb volt, mint pl az 5² akkor ott megállt, ha 5×5 öt mondtál azt még hamarabb mondta, de hiába tudta, hogy ez a kettő ekvivalens felírás, nem tudta rávágni a dolgot.

Te is vizsgáltasd ki magad, nézz utána. Ha nem a szorgalom hiánya lehet más a gond.

2021. dec. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgáltak diszkalkuliára?
2021. dec. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Már nem lehet felmenteni ennyi idősen. Szerintem esélyes, de akkor mi lesz majd még érettségor? És év végén?
2021. dec. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Az lesz vele érettségikor, hármas, hogy nem érettségizik. Aki diszkalkuliás, annak más az 5. tárgya.
2021. dec. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármelyik tanár simán megbuktatna ilyen rossz átlaggal. Mert érted, itt nem arról van szó, hogy 1,6 vagy, és jól van akkor, legyünk jószívűek, adjuk meg neki a kettest. Az 1,2-es átlag az konkrétan semmi, az rettenetesen gyenge. Szerintem ilyen rossz átlaggal még egy jó indulatú tanár is megbuktatna. De amúgy szerintem is érdemes kivizsgáltatnod magad, mert szerintem ha nem is megy az embernek, viszont sokat tanul, akkor lehetetlen, hogy ilyen rossz legyen az átlaga.
2021. dec. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

#3, nekem az egyik osztálytársam -saját elmondása szerint- azért lett felmentve UTOLSÓ ÉVBEN, mert a térlátása nem volt jó. Az viszont biztos, hogy nem írt érettségit matekból, helyette földrajzból érettségizett.


Kérdező; sajons bármi előfordulhat. Egyik ismerősömnél úgy volt, hogy érettségi előtt 4 NAPPAL 1,4-re állt, és azt mondta a tanár, hogy ha bemegy személyesen megírni egy dolgozatot, és az legalább 2-es lesz, akkor átengedi (digitális oktatásban volt része), aztán 4 nappal később ment érettségire, és 39 pontos lett neki.

2021. dec. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen témakörökből írtatok eddig, amik nem mennek?
2021. dec. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A matektanárom mindig azt mondta, hogy aki nem érti a matekot, az nem tudja a képleteket sem, tehát nem tanulta meg. Persze, vannak nagyon nehéz részek, de vannak olyan pofonegyszerűek is, amiket ha tudsz, a képleteket használva, akkor biztosan átmész. Nálunk az is sokat jelentett, ha legalább azt a képletet le tudtad írni, ami kell, ha nem is tudtad kiszámítani a végeredményt. És azért valljuk be, igaza volt. Szerintem is a legtöbben itt csúsznak el.
2021. dec. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:D

nem akarok bunkó lenni, de az a tapasztalatom, hogy a matektanárok többsége egyszerű, mint a szög.

anno én is buktam matekból, és nem azért, mert lusta voltam tanulni, mégis az összes matektanárom nyomta ezt a „aki tanul, tudja” mantrát.


ha nincs hozzá érzéked, akkor a maximum, hogy vért izzadva megvan a 2-es,de arra sincs garancia.

egyébként meg a kérdező azt is írta, h többen állnak bukásra, itt már nagyon gyanús, h egy újabb magyarázni képtelen semmirekellő tanárral van dolgunk.

mellesleg egy ideális világban nem taníthatna egy olyan tanár, aki szerint csak tanulni kell, ő leadja 1féleképpen az anyagot, és aki nem érti, az így járt. az ilyen menjen árufeltöltőnek.


kérdező, a helyedben mindenképp felmentetném magam valahogy. ha újrakezdeném, én is ezt tenném.

anno rengeteg energiám arra ment el, hogy bukás után leérettségizzek, ami sikerült is, de szinte csak matekot tanultam, minden másra alig volt időm.

2022. jan. 25. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!