Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Waldorf-iskolákban nagyon...

A Waldorf-iskolákban nagyon fontos szerepe van a vallásnak?

Figyelt kérdés

[link]


Vallási ünnepeket tartanak, vallási töltettel, vallási történetekkel, töltettel.


Ezenkívül sok helyen reggelente fohászt mondanak, imádkoznak, meditálnak, illetve azt is olvastam pár helyen, hogy kötelező vallási témájuk is, ahol alsós éveikben bibliai történeteket és szentek életét tanulják, felsőben megismerkednek sok más vallás tanításaival is, végül pedig általánosságban a hit lényegéről beszélgetnek.


Sok vallási iskolát ismerek de egyik sem Waldorf és sok Waldorfot is, ami nem vallási.


Akkor most hogy is van ez?



2021. dec. 13. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem waldorfba jártam, de nálunk is vizsgatétel volt a Biblia, sima állami iskola. Ma már minden keveredik mindennel. Erősen katolikus vallásos nem tud lenni a waldorf, tudtommal az a Steiner sulija, ő meg antropozófus volt, az egy másik történet megint :))))
2021. dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem ugyanaz, hogy irodalomból vettétek egy negyed évig és az, hogy elmélyültök a tanításokban, teológiát tanultok, vallástudományt tanultok. A nagyobb görög isteneket is sokan megtanulták, mégis kevesen tudnák, ha megkérdeznék tőlük, hogy mit jelentettek a szobrok, oltárok, milyen lélektana van a hellenizmusnak/római vallásnak, mi a morálteológiája, milyen jellemzőket hordozott magán. A zsidó vallásról is sokat tanultak, mégis kevesen vágnák rá egypár zsidó miszticizmussal kapcsolatos kérdésre a választ.
2021. dec. 13. 19:11
 3/4 anonim válasza:
100%

Van olyan óra, hogy szabad vallás, amin több szent életéről is tanultunk, meg a bibliából az ó szövetségről is meséltek, de nem kellett bemagolni. Ezen kívül sok mitológiáról tanultunk és ehez kapcsolódóan maditáltunk például, mikor az Indiában élő vallásokról tanultunk. Fohászt minden reggel mondtunk.

Szerintem a waldorf sokféle vallásból áll össze, de talán a legtöbb benne a kereszténység, főleg hogy az ünnepeket tartjuk (pl.: adventkor gyartyát gyújtunk és énekelünk).

Remélem ez most válasz a kérdésedre (bár nem pontosan értettem).

2021. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igen, a Waldorfbban a keresztény ünnepköröket tartjuk, és az a fő vallás, de mi nem szoktunk meditálni például. Tanulunk szentek életéről, a biblia történetekről is, de szerintem nem ez a fő.
2022. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!