Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-KSK/VIK/VBK? , ELTE-TTK-ké...

Splnd kérdése:

BME-KSK/VIK/VBK? , ELTE-TTK-kémia? , egyetemi légkör, tanulás egyetemen. Egy kis útbaigazítást szeretnék.

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtem el az utolsó évemet egy kereskedelmi szakközépiskolában. Azonban rá kellett döbbenem pár éve, hogy a kereskedelem-marketing nagyon nem az én világom. De hát tizennégy évesen az ember nem tudhatja, hogy mi akar lenni, hova tovább...szüleim ezt javasolták, én meg hallgattam rájuk (ettől függetlenül nem hibáztatom őket, nincs is rá okom).

Azonban én sokkal inkább reál érdekeltségű vagyok, és ez alatt a matematikára és a kémiára gondolok javarészt, mert elméletileg a közgáz és a marketing is reál.

Jó képességű(nek mondott) fiatal vagyok, nem nagyon van szükségem tanulásra még, az órán elég odafigyelni a 4,5-ért. Csak annyi a probléma, hogy inkább a BME mérnöki és az ELTE természettudományi kara felé érdeklődök, amivel önmagában nem lenne baj, csak mind a kémiát, mind a biológiát, mind a fizikát egy évig tanultam, tehát hiányzó ismereteimet pótolni kellene, mert az általános iskolás/1 évnyi középsulis fizikát feldughatom a fenekembe mérnöki szakon...maga a pótlás nem is lenne baj, ha felvennének már lenne bennem annyi lelkiismeret/motiváció, hogy nekifeküdjek 4 év természettudományi anyagának, ami egyébként teljesíthető szerintem, csak akarni kell.


Más kérdés, hogy megéri-e. Mert igazából nincs egy egyetemista ismerősöm senki, akitől megkérdezhetném, hogy mennyire nehéz mondjuk egy elte-kémia, vagy akár egy bme-ksk. Magával a tanulással soha nem álltam hadilábon, képességeim szerintem megvannak hozzá, és engem tényleg a tudás motivál,nem a buli, a pénz, a csajok, vagy bármi más...egyedül a matek nem ment annyira jól, bár ezzel magamat degradálom, mert ez annyit tesz, hogy heti 1 órában revizionálnom kellett az anyagot magántanárnál a négyesért felülről érintve. Illetve a fizikáról nem tudok annyira nyilatkozni - amíg tanultam, addig úgy éreztem, hogy értési-értelmezési problémáim nem voltak ebben a tantárgyban, és a lustaságnak/kényelemnek köszönhetően lettem négyes.


Idén terveim között szerepel egy emelt matek, 60%-os emelt már jobb, mint egy 100% közép, és mindnyájan tudjuk, hogy nincs 100%-os közép. Tehát a matek nem akkora probléma még ezen a szinten.


Ezen ismeretek tudatában szeretném, ha a releváns emberek (= hallgatók, ex-hallgatók ilyen jellegű szakokon) leírnák a véleményüket a szakukkal kapcsolatban, mennyire tartják nehéznek, a fizika-matek mennyire tanulható-érthető (általában ez határozza meg egy tárgy nehézségét), mit ismételjek át nagyon, mit ne, és ha minden optimális lenne, akkor mennyire lenne nehéz az adott szak. Meg úgy általában mennyiben különbözik egy előadás, a tanulás a középiskolától (nyilván sokban, de valami kifejtést ha valaki írna, azt nagyon megköszönném).


A legjobb persze egy kémia/fizika közép érettségi lenne felkészülésnek, de ezt a jogszabályok miatt nem tehetem meg, és ebbe ne is menjünk bele.


Igazából ha már felvennének (egyelőre vegyenek majd fel valahova), akkor szerintem lenne bennem annyi motiváció, "csakazértis" morál, hogy végigcsináljam (ahol van akarat, ott mindig van út), de nem hagy nyugodni egy belső hang, hogy úgyse fog menni az egyetem, túlságosan nehéz, teljesíthetetlen, legyen az bármelyik kar,szak...és őszintén szólva ezt a hangot szinte mindig érzem, pedig általában -lekopog- összejönnek a dolgok, ha fektetek bele időt.


Köszönöm hogy végigolvastátok, és remélem, hogy tudtok segítséget nyújtani. Nagyon emészt már ez a dolog egy hete...


p.s. az igazi cél a BME-közlekedésmérnök, ami úgy reális.


2010. szept. 6. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Én inkább az ELTE-t javaslom neked, mert szerintem ez valamennyivel ha nem is könnyebb, de barátibb mint a BME. Mondjuk én pont nem járok egyik szakra sem (am ELTE IK-n vagyok), de nagyon sok osztálytársam ment a BME-re, barátnőm pedig a TTK-n volt most egy évig. A kémiát és a bioszt is jól oktatták szerinte, matekból a deriválást, integrálást kellett használni és érteni.

Ilyen előismeretekkel semmiképpen nem ajánlanám a közlekedés mérnökit, oda egy évi fizika tanulás nagyon kevés. Olyan ismerősömnek is vannak ott gondjai a fizikával, aki gimiben 3évig alap + 2 évig faktos órán tanulta. Nem azt mondom, hogy nincsenek meg a képességeid hozzá, csak ahhoz még sokat kell tanulnod, és ezt a lemaradást nem lesz elég akkor elkezdeni pótolni, mikor felvettek. Gondolj bele, hogy júliusban derül ki a felvételi eredménye, ergo van rá 2 hónapod kb, hogy megtanuld a több éves anyagot.

Szóval szerintem azzal nem lesz gondod, hogy felvesznek-e mert ide nem olyan nagyon magas a ponthatárok, inkább a bennmaradás a nehezebb. Persze ha érzed magadban az erőt hozzá, akkor vágj bele nyugodtan.

2010. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Van benne valami.
2010. szept. 6. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a BME-KSK-ra járok, 4. éves vagyok, és repülőgépész (leszek).


Úgy kezdődik, hogy viszonylag alacsony a ponthatár, ezért könnyű bekerülni. Ezt követően jön a szórás, ahol viszonylag sok ember bukik ki, 99,9%-ban lustaság miatt buknak ki az emberek (mert egyetem = buli, pia, csajok/pasik.. filozófia érvényesül) De ez nem feltétlen így van! Én is jártam 1-2x bulizni, de mellette tanultam is, és ugyan az első fél év nehéz volt, és a 2. is, utána sínre kerültek a dolgok.

Nem akarok részletekbe menően írni, de ha érdekel akkor írj egy üzit és megadom az msn címem aztán beszélhetünk.

Alapvetően a kari élet jó, ami azt jelenti hogy vannak bulik, jó programok - pl a koliba jártak előző félévben fellépni standuposok, Kiss Ádám, Hadházi, stb. Aztán van hajtányverseny, amikor egy éjszakára ki van bérelve a Szabadsághíd, és az évfolyamok által épített hajtányok versenyeznek a villamos síneken. STB..

Egyébként a fizikáról annyit, hogy kell, de no para, mert megtanítják. Én 3 évig tanultam középsuliban, de inkább csak tanították. általában pókereztünk, vagy az udvaron kosaraztunk. Matekból hasonló filozófia mellett voltam középiskolában, itt mégis minden matek elsőre sikerült, ráadásul a végén még 5ös is lettem belőle. Persze itt a gyakorlatok helyett már nem kosaraztunk :)

VIK-ről nem tudok nyilatkozni, VBK a KSKnál könnyebb.

2010. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én VIK-re jártam, de egy év után ki is buktam. Pont így indultam neki, mint te, hogy ha felvesznek akkor majd jól belehúzok. Nálunk nulla tudásból le lehetett érettségizni, így simán fel is vettek. Hát nem igazán jött össze a belehúzás, egyszerűen annyira megdöbbentem, hogy mennyi mindenből vagyok elmaradva, mennyi mindent kell csinálni, hogy fogalmam sem volt, mihez kapjak. 29 kreditem lett az első év végére :S

Holott az eszem és az affinitásom meglett volna a dologhoz. Ezért mindenképpen azt javaslom, hogy ha ilyen irányú terveid vannak, akkor mindenképp hajts rá ezekre a tárgyakra. Ne hagyd, hogy befolyásoljon a "jajitenemaviláglegnehezebbdolgaazérettségi", mert nem, nem az. Kábé az első zéhátok nehezebb lesz. Ezért inkább most tanulj meg amit csak lehet visszamenőleg.

2010. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!