Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Reál beállítottságúak, ill....

Reál beállítottságúak, ill. műszaki, természettudományos területen dolgozók: a magyart, vagy a történelmet szeretitek/szerettétek jobban, és miért?

Figyelt kérdés

2021. dec. 23. 00:15
A kérdező szavazást indított:
A magyart.
A történelmet.
Mindkettőt.
Egyiket sem.
26 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Én a történelmet, bár ilyen humán reál keverék vagyok (szoftverfejlesztőként dolgozok amúgy). Nekem a töri egy tök jó gondolkodtató téma, az emberi viselkedést elég jól reprezentálja ha figyel az ember.
2021. dec. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 l0m3x ***** válasza:
86%
Nekem a töri nem jött be, mert összefüggéstelen volt. Én is informatikus lettem. :) A matek/fizika tanárom volt olyan, hogy mindent is értettem... Azóta is imádom.
2021. dec. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Fújj, dehogy szerettem, csak a mérnöki tárgyakat
2021. dec. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

A magyart. Sokat olvastam mindig is, szerettem a regényeket, én magam is próbálkoztam írással még 15-20 éves korom körül. Versíró versenyt nyertem is. :)



A törit sosem szerettem, egyrészt a jellege miatt, teljesen fölöslegesnek és nevetségesnek érzem, hogy nevekről, helyekről és évszámokról kell szólnia. Inkább ezeket hajtották nálunk, cserébe semmit sem magyaráztak el események szintjén normálisan, össze-vissza ugráltunk térben és időben, azt sem tudtam, épp hol vagyunk... Nekem nagyon nehéz volt a töri, az volt az egyetlen érettségim, amiből éppcsak ötös lettem. Másrészt amiért gyűlöltem, hogy nálunk az volt az egyetlen tárgy, amiből folyamatosan röpdogák voltak, a korábban teljesen fölöslegesnek és a lényegről figyelmet elterelőnek jellemzett nevekből, évszámokból és helyekből... Minden más bejelentett dogám 4-5 volt, de a röpdogákat már nem voltam hajlandó megírni. Aztán végül megadta magát a tanárunk és valahogy úgy számolta a jegyeket, hogy így is négyesre zárt, de ja, velem sokat kellett harcolnia annak, aki nem tudott normálisan törit tanítani.

2021. dec. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy én is informatikával foglalkozom nagyon leegyszerűsítve, műszaki és természettudományi végzettségem van, biosz-matek faktos voltam anno.
2021. dec. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
84%
Mindkettőt utalom. Biológus vagyok
2021. dec. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Villamosmérnökből lett informatikusként egyiket sem szerettem, de ezt egy jó töritanár megváltoztathatta volna.

Csak hát egy szdsz-es beállítottságú politikus volt a tanárunk, aki összefüggéstelenül tanított, időben ugrálva, és mindenben csak a politikát akarta megtanítani 16-17 éves gyerekeknek, ráadásul a saját liberális szájíze szerint.

2021. dec. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 l0m3x ***** válasza:
87%
Nekem is ezért lett OFF. Időben-térben összefüggéstelenül ugráltunk...
2021. dec. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
A magyar tetszett jobban. Logikus ember vagyok, az elvontabb dolgokban is meglátom a logikát még úgy is, ha csak érzem, de nem tudom megmondani, hogy mi a konkrét folyamat (lásd verselemzés). Töriben mi is ugráltunk, teljesen katyvasz módon lett tanítva az egész, tök fölösleges dolgokat kértek számon is, szar volt minden. Biztos meg lehetett volna tanítani rá, de az érdeklődésem hamar elásta ez a követhetetlenség. A végére már csak egykedvűen magoltam.
2021. dec. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a történelmet nem a természettudományok, pszichológia, logika oldaláról közelítik meg, kritikán aluli a tárgy oktatása. Történelemtudományt oktatnak, nem történelemhasznosítást.


A nyelvtan , szövegértés, szövegalkotás jó is lehetne, ha a logika tudománya (fogalmi gondolkodás), funkcionális szemlélet, kérdezés tudománya és a mondattan/listamódszer szerint oktatnák.


Sajnos nagyon alacsony hatásfokú a közoktatás. Nem az életre készítik fel a fiatalokat. De akkor mire?

2021. dec. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!