Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi tantervben a "társada...

Egyetemi tantervben a "társadalomtudományi választható" kifejezés mit takar?

Figyelt kérdés

Holnap megyek beiratkozni, DE-KTK Gazd. és menedzsment szakra, de már előre nézegettem tanterveket. A Neptunban is le tudom bontani első félévre kötelező tárgyakra, az úgy 26 kredit, és még kellene valamilyen tárgy 3 kreditért, ami beleillik a "társadalomtudományi választható" kategóriába. Viszont, ha a félévhez nem kötött tárgyakat keresem, kapok kb. 100 találatot, amiből én nem tudom kihámozni, melyik lenne ez. Valaki tud erről valamit?


Másik dolog, ezzel a 3 kredites tárggyal is csak 29 kreditem lenne a félévre, de ebben a "segédletben" (amit egyébként a KTK hivatalos oldaláról töltöttem le) is 29 kreditet írna, és van egy félév, ahova 31et, így kijön az átlag 30. A kérdés, nem baj az, hogy egy félévre nem lesz meg a 30 kreditem?


2010. szept. 7. 17:21
 1/1 anonim ***** válasza:

A második kérdésedet az elmúlt három hétben kb. naponta kétszer felteszi valaki, nem, nem baj, a 30 kredittől nagyon nem érdemes eltérni. Tehát még egyszer, remélem utoljára, ha pontosan nem 30, az nem baj, de mondjuk ne 15-20 legyen.


Az első kérdésedre pedig, szerintem meg vannak adva az oda beszámítható kurzusok kódjai, olyan kódúakat keress.

2010. szept. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!